Haber

F1’de Sezonun Son Yarışı Abu Dhabi Grand Prix’e Verstappen İlk Cepten Başlayacak

F1'de Sezonun Son Yarışı Abu Dhabi Grand Prix'e Verstappen İlk Cepten Başlayacak

Formula 1’de 2019-2020 sezonu epeyce olaylı ve heyecanlı geçiyor. Pandemi sebebiyle ara bahşedilen, tekrar başladığında ise Türkiye ve Portekiz gibi böylece çok yeni pisti bünyesine katan organizasyonda artık sona gelinmiş durumda. Sezonun son yarışı olan Abu Dhabi GP için yerleştirme turları tamamlandı.

Koyma turlarında Inkar Bull Honda’nın Hollandalı pilotu Max Verstappen en çabuk pilot oldu. Bu Nedenle turbo motorlar çağı başladığından bu yana ilk defa birincil cepte bulunan aracın motoru Mercedes üretimi olmayacak.

Verstappen ilk cepten başlayacak

verstappen

Geçtiğimiz yarışta en son basmakalıp gelerek kazanan Sergio Perez, aracının baskı ünitesi değiştiği için ikinci seansa kalan pilotlar aralarında en sondan yarışa başlayacak. Racing Point için bu durumun nasıl bir etkisi olacağı ise çoktan tartışılıyor..

Bu durum haricen sipariş verme turları oldukça standart şekilde başladı. İlk turlarda bir kez daha Williams’ların elendiğini gördük. Haas takımı ve Alfa Romeo pilotu Kimi Raikkonen de bir kez daha yatırma turlarından ötesini göremedi.

Yatırma turlarında birinci sırayı alan Max Versstappen’in hemencecik arkasında Mercedes pilotları Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton yer aldı. Hamilton bu yıl 5. kez takım arkadaşından geride kaldı. 

Mercedes’ten özel kaplama

mercedes

Son yılların tartışmasız en başat takımı olan Mercedes, bu yıl tekrar tekrar yedinci defa şampiyon olmuştu. Sezonun son yarışı için özel bir kaplama hazırlayan Alman ekibi, şampiyonluğa katkı maddesi vermiş olan herkesin adını arabanın üstüne yazdı.

Abu Dhabi GP 13 Aralık Pazar günü Türkiye saati ile 16:10’da başlayacak. Yarışın ülkemizdeki resmi yayıncısı olan S Sport, S Sport Plus üzerinden yarışı Formula 1 severlere ulaştıracak. Sizce yarın yarışın kazananı kim olacak?

Comments
To Top