Haber

F1 Otomobilleri, Tanıtım Filmi İçin İstanbul Sokaklarına Çıktı

F1 Otomobilleri, Tanıtım Filmi İçin İstanbul Sokaklarına Çıktı

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından bir parça başına olan Formula 1 (F1), uzun yıllar daha sonra Türkiye’ye ve İstanbul’a geri dönüyor. Organizasyon, daha önce 2005 – 2011 yılları arasında 7 defa İstanbul’daki İstanbul Park’ta koşulmuştu.

Aradan geçen 9 yılın ardından Formula 1, İstanbul’a ve Türkiye’ye geri dönüyor. Formula 1 DHL Turkish Grand Prix olarak geçen yarış 13 – 14 – 15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Gerçekleşmesine fazla az bir zaman kalan organizasyonun İstanbul’daki tanıtım filmi için çekimler yapıldı.

Formula 1 otomobilleri İstanbul sokaklarında

formula 1 istanbul tanıtım filmi, f1 otomobili

Bu hafta cuma ve pazar günleri arasında koşulacak olan yarış öncesi Formula 1 otomobilleri, yarışın tanıtımı için İstanbul sokaklarına indi. Tanıtım filmlerinin çekimleri Eminönü ve Galata Köprüsü‘nde gerçekleştirildi.

formula 1 istanbul tanıtım filmi, f1 otomobili

İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan Intercity İstanbul Park pistinin uzunluğu, 5 bin 378 km’den oluşuyor. 150 bin karakter seyirci kapasitesine sahip olan İstanbul Park’ın pistinde 6 her birine sağa, 8 her birine sola edinmek üzere toplamda 14 viraj bulunuyor. Hem pistteki yarışlar saat yönünün aksine koşuluyor.

formula 1 istanbul tanıtım filmi, f1 otomobili

İstanbul’da gerçekleştirilecek bu yarış öncesi çekilen tanıtım filminin birincil ayağı Sarayburnu sahilinde yapıldı. Sarayburnu sahilinden daha sonra çekimlerin yapıldığı ikinci nokta Galata Köprüsü oldu. İstanbul sokaklarında irtifa belirten Formula 1 otomobilleri vatandaşların da ilgisini çekti.

formula 1 istanbul tanıtım filmi, formula 1 otomobili

Daha önce 7 kere gerçekleşen İstanbul Grand Prix’sinde 2005 yılında zafere ulaşan pilot Kimi Raikkonen olmuştu. Daha Sonra Ferrari pilotu Felipe Massa birbirini izleyen 3 defa kazanmış sonraki yıllarda ise sırasıyla Jenson Button, Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel birinciliğe ulaşmıştı.

Comments
To Top