Haber

Ezber bozan Nier: Yaklaşık dört yıl sonra keşfedilen otomata hile kodu

Ezber bozan Nier: Yaklaşık dört yıl sonra keşfedilen otomata hile kodu

Nier: Efsanevi Japon yönetmen Yoko Taro’nun akıllara durgunluk veren rol yapma oyunu Automata, oyunun çıkışından takriben dört yıl daha sonra keşfedilen son bir harikulade sırra sahip. Oyunun antre sekansına girebileceğiniz bir hile kodu olan sır, oyunun sonuna sıçramak için kullanabileceğiniz bir aldanma kodu, modder Lance McDonald tarafından ortaya çıkarıldı.Nier: Automata’nın bu ultra ile yüz yüze gelmek için yüzlerce saat aksine mühendislik harcadığını söyledi. nadir bul.

İlgilenenler için, kandırma, oyunun ilk patron dövüşü esnasında ana karakter 2B’yi bir dizi varil aralarında konumlandırırken girmeniz gereken nispeten basit bir düğme dizisidir, hiçbir oyuncunun kazmadığı sürece yapmayı düşünmeyeceği bir şey oyunun kodunun derinliklerine. Oyunun alışılmışın açık havada bir hikaye anlatım yapısı hakkında fazla bir şey yapmadan, bu aldanma sizi post-jenerik dizisine gönderecek ve normalde onlarca saat oyun gerektiren bir başarı olan bölüm seçiminin kilidini açacaktır.

McDonald’a kadar, hile kodunu ama iki yıl önce Taro kadar alay edildikten sonra bulmaya çalıştı:

Tamamlanmış İşte burada! İki sene önce oyunun yönetmeni @ yokotaro göre alay edildikten sonradan, NieR Automata’da “Son sırrı” keşfettim. Lütfen izlemek ve tekrar tweetlemek için bir dakikanızı ayırın, bu heybetli bir görevdi. Ayrıca lütfen girişteki bilinen kamera hücresinin keyfini çıkarın: https://t.co/XwhqDN5RmU pic.twitter.com/TfIMcHmriQ

— Lance McDonald (@manfightdragon) 4 Ocak 2021

Taro onayladı hile kodu kasıtlıydı ve McDonald’ın önerdiği gibi, mod ve bakımlı avcı toplulukların onu ortaya dışlamak için harcadıkları süreye atıfta yer alan kurnaz bir tweet ile “motora kodlanmış”. Ayrıca, belki de birinin onu bulmak için sahiden çaba sarf etmesine şaşırdığını anlatmak için karakteristik olarak açıklanamayan bir “(◎ 血 ◎)” sembolü de ekledi.

(NieR: Automata Spoiler)
.
.
.
.
.
.
.
.
3 sene 10 ay.
(◎ 血 ◎)

RT : @manfightdragon
NieR Automata’da bir kandırma kodu buldum (snippet) https://t.co/2LeNlBguLi

— yokotaro (@yokotaro) 3 Ocak 2021

Bunun ötesinde Video oyunu şeklinde şimdiye dek anlatılan en karmaşık ve zorunlu hikayelerden biri olarak ün kazanmayı hak eden Nier: Automata, aynı zamanda oyuncuya oynanan çok sayıda Paskalya yumurtası, meta açıklama ve utangaç numaralarla da doludur. Dolayısıyla, Taro ve geliştirici Platinum’daki meslektaşlarının oyuna böyle bir şey koymayı düşünmeleri, hiç kimsenin onu bulmamayı en ince ayrıntısına kadar amaçlamaları bir özelliğidir.

Ancak şüphesiz, Nier’in yaptığı gibi sıra dışı bir oyun, sunduğu her şeye takıntılı bir hayran kitlesine ilham verdi. bu nedenle, McDonald gibi birinin bu oyunu şampiyon hile kodunu bulmak için süre ve uğraş harcaması belki de sadece bir lahza meselesiydi.

Comments
To Top