Haber

Evde Kalanların Kaliteli Vakit Geçirebileceği 10 Mobil Uygulama

Evde Kalanların Kaliteli Vakit Geçirebileceği 10 Mobil Uygulama

Korona virüsü ülkemizde de resmen görüldüğünden beri her türlü önlemi almamız için uzmanlar bas bas bağırıyor. Natürel fakat bu tarz bir salgın durumunda alınabilecek en iyi tedbir kendinizi karantinaya almanızdır. Buna özendirme için bazı büyük şirketler bile çalışanlarına evden çalışmalarını veya ücretli müsade yapmalarını sağlıyor. (Biz de Webtekno olarak büro yerine evden çalışanlar tarafındayız.)

Evde kendinizi karantinaya almak, belirlenmiş bir zaman sonradan can sıkıntısına sebep olabiliyor. Oyun oynamak veya film/dizi izlemek gibi davet kaynakları da bir vakit sonra bayma noktasına geliyor. Bu noktada kendinizi geliştirebileceğiniz yararlı şeyler yerine getirmek daha hoş olabilir. Biz de bu listemizde sizler için evde kaldığınız süre her tarafında yararlı vakit geçirebileceğiniz 10 mobil uygulamayı sıraladık.

Karantina Döneminde Yararlı Süre Geçirebileceğiniz 10 Mobil Başvuru Formu

Ablo Words of Wonders Busuu Duolingo TED Milyoner Konut Egzersizleri – Ekipmansız Süratli Beyin Voscreen Storytel: Sesli kitaplar

Ablo

ablo indir

Geliştiricisi: MassiveMedia Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 39 MB İndirme sayısı: 5.000.000+

Ablo, dünyanın dört bir yanından farklı insanlarla temas kurup birebir sohbet edebileceğiniz bir sohbet uygulamasıdır. Karşısında tarafın yazdıklarını Türkçe olarak okuyabilir, cevabınızı Türkçe olarak yazıp çevirerek gönderebilirsiniz. Hatta Ablo’da görüntülü aramaları da canlı olarak çevirebiliyorsunuz.

Ablo indir:

Ablo: Yeni insanlarla tanış ve dünyayı keşfetİNDİR AbloİNDİR

Words of Wonders

Geliştiricisi: Fugo Games Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 127 MB İndirme sayısı: 50.000.000+

Words of Wonders, bir kelime bulmaca oyunu. Fakat sözcük bulma eyleminden fazla daha fazlasını barındırıyor. Her bambaşka bölümde dünyanın öbür bir bölgesine seyahat ediyorsunuz ve bölümü bitirdiğinizde o alan ile ilgili acayip bir bilgi öğreniyorsunuz. Oyunda bulamadığınız kelimeler için joker kullanabiliyorsunuz fakat tahmin edebileceğiniz gibi bu jokerler jeton ile kullanılıyor ve jetonlar para ile satılıyor. Natürel oynayarak da kazanabiliyorsunuz fakat bu işlem zaman alıyor.

Words of Wonders indir:

Words Of WondersİNDİR Words Of WondersİNDİR

Busuu

Geliştiricisi: Busuu Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı: 10.000.000+

Busuu, günde sadece 10 dakika pratik yaparak 12 bambaşka dilden birini öğrenmenize yarayan bir mobil başvuru formu. Bu 12 diller ise şöyle: İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Japonca, Portekizce, İtalyanca, Rusça, Çince, Arapça, Türkçe ve Lehçe. Hatta bu dilleri turistik veya meslek nedeniyle bile çalışmanız muhtemel oluyor.

Busuu indir:

busuuİNDİR busuuİNDİR

Duolingo

duolingo

Geliştiricisi: Duolingo Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 12 MB İndirme sayısı: 100.000.000+

Duolingo da ayrı diller öğrenebileceğiniz başka bir dilekçe. Özellikle 4,7 puanıyla uyarı çeken Duolingo uygulamasında ilk kez İngilizce elde etmek üzere İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve birçok dili tasarlanmış dersler halinde işleyerek öğrenebiliyorsunuz. Natürel ama öğrenmek basit bir süreç yok oysa dikkatinizi verip uğraşırsanız doğrusu size menfaat sağlayacaktır.

Duolingo indir:

DuolingoİNDİR DuolingoİNDİR

TED

ted talks

Geliştiricisi: TED Conferences LLC Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 18 MB İndirme sayısı: 10.000.000+

Eğitim kategorisinde yer alan TED mobil uygulaması için ‘konferansların Netflix’i’ diyebiliriz. Gerçekte tüm TED konuşmalarını veya konferansını Türkçe altyazılı bir biçimde izleyebilirsiniz. Benzer Netflix’teki gibi konuşmaları telefonunuza indirip çevrimdışı bir şekilde izlemeniz de olası. Bunların açık havada uygulamada çeşitli kategorilerde podcast’ler de bulunmakta.

TED indir:

TED TalksİNDİR TED TalksİNDİR

Milyoner

Geliştiricisi: Submarine Apps Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 24 MB İndirme sayısı: 1.000.000+

Milyoner uygulaması, uzun senelerdir televizyonlarda gördüğümüz ‘Kim 500.000/1.000.000 Milyon İster?’ yarışması formatının birebir telefona uyarlanmış hali. Bu oyunda zaman geçirdikçe genel kültürünüzü fazlasıyla geliştirebilir ve bununla beraber eğlenebilirsiniz. Şüphesiz süre kaybı olmayacaktır zira birçok data ediniyorsunuz.

Milyoner indir:

MilyonerİNDİR

Konut Egzersizleri – Ekipmansız

Geliştiricisi: Leap Fitness Group Puanı: 4,8 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı:

Konut Egzersizleri mobil uygulaması, tüm belli başlı adale gruplarınız için günlük alıştırma rutinleri sunar. Günde yalnızca birkaç dakikada, evde adale yapabilir ve zinde kalabilirsiniz. Üstelik bir ekipmana da gerek kalmıyor zira uygulamadaki egzersizlerin tamamı kendi vücut ağırlığınız ile yaptığınız egzersizler. Spora başlamadan önce ısınmayı ve gerinme rutinlerinizi yapmayı unutmayın 🙂

Konut Egzersizleri – Ekipmansız indir:

Konut Egzersizleri – EkipmansızİNDİR Ev Egzersizleri – EkipmansızİNDİR

Süratli Beyin

Geliştiricisi: Andrei & Aleksandr Krupiankou Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 7,7 MB İndirme sayısı: 5.000.000+

Seri Beyin uygulaması, içerisinde çeşitli beyin egzersizleri bulunduran bir akıl oyunudur. Uygulamanın içerisinde matematiksel oyun, bulmaca, 2048 oyunu, tren konsantrasyonu, IQ testi, akıllı ve süratli düşünme egzersizleri ve tepki hızı arttırıcı egzersizler bulunuyor. Bilhassa çocuklarınız için epeyce faydalı bir başvuru.

Hızlı Beyin indir:

Süratli BeyinİNDİR

Voscreen

Geliştiricisi: Voscreen Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 4,9 MB İndirme sayısı: 1.000.000+

Voscreen uygulaması, diğer dil öğrenme uygulamalarından azıcık bambaşka bir teknik kullanıyor. Bedava bir şekilde indirip kullanabileceğiniz mobil uygulamada filmleri, müzik kliplerini, belgeselleri veya çizgi filmleri kısa videolar halinde izleyerek İngilizce öğreniyorsunuz. Bir dili öğrenirken en büyük gerekliliğin o dili esas dili olarak konuşan kişilerden duymak olduğunu göz önüne alırsak, Voscreen de boş zamanınız için oldukça yararlı bir uygulama.

Voscreen indir:

VoscreenİNDİR VoscreenİNDİR

Storytel: Sesli kitaplar

Storytel

Geliştiricisi: Storytel Sweden AB Puanı: 4,2 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı: 10.000.000+

Storytel, olur ya de bu listedeki en yardımcı başvuru formu diyebiliriz. Storytel bir sesli kitap uygulaması. Uygulamada binlerce kitabı gerek meşhur sanatçılar gerek profesyonel seslendirmeciler gerekse bilim insanları tarafından seslendirilmiş bir biçimde dinlemeniz mümkün. Uygulamada sınırsız olarak kitap dinleyebilmek ya da indirip çevrimdışı olarak kulak vermek için aynı Spotify ya da Netflix gibi abone olmanız gerekiyor.

StorytelİNDİR: Sesli kitaplar indir:

StorytelİNDİR

Böylelikle bir Webtekno listesinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi çoğu yardımcı içerik ve rehberden farkında almak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi/önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın 🙂

Comments
To Top