Haber

Etkileyici Bir Özgeçmiş (CV) Hazırlamak İçin 5 Ücretsiz Platform

Etkileyici Bir Özgeçmiş (CV) Hazırlamak İçin 5 Ücretsiz Platform

Herzamanki bir özgeçmiş hazırlamak için hazır CV dosyaları indirip, Word veya Google Dokümanlar ile düzenleme yapabiliyoruz. Fakat bunun için saatlerce uğraşsak bile orijinal bir özgeçmiş dosyası üretemiyoruz. İşte bu konuda imdadımıza yetişen, özgeçmişleri standardın ötesine götürmemizi sağlayan bir takım yeni siteler mevcut.

Hoş tasarımlara sahip özgeçmiş şablonlarını bedava şekilde sunan, düzenleme imkanı tanıyan ve adeta renklerine kadar değiştirebildiğimiz marifetli CV hazırlama platformlarını sizin için listeledik.. Tasarım açısından ve içerik bakımından en gelişmiş imkanları sunan ücretsiz 5 özgeçmiş oluşturma platformunu derledik.

Özgeçmiş (CV) düzenlemek için platformlar: 

Resumonk Ineedresu.me Enhancv CVmaker Canva Resumes

Resumonk

Artıları: Kolay arayüz, öbür dosya formatlarında indirme imkanı Eksileri: Premium üyeler için tasarımların daha kaliteli olması, İngilizce kısımların düzenlenememesi

Resumonk, kendi şablonlarında varsayılan olarak irtibat bilgileri, deneyimleriniz, eğitim ve becerilerinizi ekleyebilme imkanı sunuyor. Ancak eğer düş gücünüzü ortaya koyarak özgeçmişinize farklı şeyler eklemek isterseniz, “Yeni bölüm ekle” bölümünü kullanabilirsiniz. Platformda 5’ten pozitif ücretsiz, hazır CV şablonu bulunuyor ve font, renk, yazı boşluğuna değin düzenleme imkanı sunuyor.

Ineedresu.me


 

Artıları: İkon desteği, bütün İngilizce kısımların düzenlenebilirliği, sade temalar, kayıt olma başvuru formu Eksileri: 4 şablonu bulunması, yalnızca PDF formatı desteği

Az Kalsın 5 dakika içerisinde CV hazırlama imkanı sunan Ineedresume, listenin en sade ve basit arayüzüne sahip olan özgeçmiş hazırlama platformu olabilir. Sizi tescil olmakla uğraştırmıyor, direkt CV’nizi hazırlayıp çıktısını alabiliyorsunuz. Font büyüklüğü, ikon desteği gibi düzenleme imkanları da sunuyor. Ayrıca 4 adet font odaklı şablonları var. Sadece PDF çıktısı alabiliyoruz. 

Enhancv

Artıları: Mesleğinize özel CV örnekleri, her detayı düzenleyebilme imkanı Eksileri: Tescil olma zorunluluğu, CV’nizin sonunda Enhancv marka logosu bulunması

Bakımlı düzenleme ve şahane CV şablonları bulunan Enhancv, arkadaki plana ekleyeceğiniz şematik görsellerden, yetenekler kısmında bulunan kutucukların sayısına dek düzenleme yapabilme imkanı sunuyor. Her ne dek çoğu özelliği ücretli üyelik gerektirse de bedava haliyle bile inanılmaz özgeçmişler ortaya çıkarabilirsiniz. Tek eksiği, oluşturduğunuz belgenin sonunda Enhancv marka logosu ve site linki bulunması.

CVmaker

Artıları: Tescil gerektirmez, kısa sürede özgeçmiş oluşturmanıza yardımcı olur, yeni bölüm ekleme avantajı bulunur, ücretsiz şablonları yeterli düzeyde Eksileri: Türkçeleştirme yapılamaması, şablonlarda Premium ayrıcalığı

CVmaker, neredeyse en fazla kullanılan CV oluşturma sitelerinden birisi denilebilir. Fakat sunduğu şablonlar, Her ne değin tasarım açısından beceriksiz şablonlar olsa da en fazla 10 dakika içerisinde, etkileyici bir özgeçmiş oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca Resumonk’ta olduğu gibi, CVmaker sitesinde de yeni bölüm ekleme avantajı bulunuyor.

Canva Resumes

Artıları: Yüzlerce şablon, tasarım düzenleme imkanı, onlarca çıktı formatı Eksileri: Sadece tıklayarak tasarım üstünde düzenleme yapılabilmesi, ekleme yapılamaması

Canva, gerçekten o kadar çok imkan sunan bir görsel içerik oluşturma platformu. Grafik tasarımdan sunuma, fotoğraf düzenlemeden poster çizimlerine değin geniş imkanlar da Canva’nın bünyesinde bulunuyor. CV hazırlama konusunda da olağanüstü imkanlar sunduğunı söyleyebiliriz. Canva aracılığıyla hazırladığınız CV’leri paylaşabiliyor, öteki kullanıcıların da benzer şablonda CV hazırlamasına olanak tanıyorsunuz. Siz de diğer kullanıcıların tasarımları üzerinden kendi özgeçmişinizi oluşturabiliyorsunuz. Kesinlikle Canva’nın hazır şablonları da bulunuyor.

Platformun en büyük eksiği ise tasarımlara ekleme yapabilmek için az kalsın tüm tasarımı bozmanız gerekmesi. Ancak bu yetersiz JPG, PNG, PDF, MP4 ve hatta GIF çıktısı bile alabilme imkanı baştan sona görmezden gelinebilir.

Comments
To Top