Haber

Eski Tesla Tasarımcısından Şehir Hayatını İstemeyenlere Özel Prefabrik Baraka: Jupe

Eski Tesla Tasarımcısından Şehir Hayatını İstemeyenlere Özel Prefabrik Baraka: Jupe

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs pandemisi, pek fazla kişinin topluluk şehirlerden uzaklaşarak daha kişisel yaşamlara çekilmesine neden oldu. Eski Tesla ve SpaceX tasarımcıları tarafından oluşturulan Jupe adlı girişim; İster çölün ortasında, ister bir deniz kenarında olsun, şehirden uzak bir şekilde yaşamınıza devam edebileceğiniz prefabrik barınaklar satışa sunuyor.

İçerisinde yaklaşık 10 metrekarelik bir yaşam alanı sunan Jupe; sahibine büyük yükseklik bir yatak, sehpa, masa ve sandalye sunuyor. Dolayısı ile Jupe’un bir konfor alanından ziyade minimum ihtiyaçları tedarik eden bir hayat alanı olduğunu söyleyebiliriz. Keza Jupe, Wi-Fi desteğine de sahip olduğundan sahibini şehir halkı yaşamından uzaklaştırırken dijital dünyaya ast tutmaya devam edebiliyor.

Şehirden uzaktan bir yaşam vadeden prefabrik baraka: Jupe

jupe

Alüminyum iskeleti bir uçtan bir uca fena hava şartlarına aleyhinde dayanıklı olan Jupe için 17.500 dolarlık (takriben 133 bin TL) fiyat etiketi kayıtlı durumda. Ayrıca akıllı hoparlör, kilitli bir kasa ve güneş sistemleri ile daha gelişmiş bir Jupe deneyimi isterseniz fiyat etiketi daha da yukarılara çıkabiliyor. Jupa, 99 dolarlık depozito ile ön siparişe açılmış durumda.

Jupe fotoğrafları

jupe 1

jupe 2

jupe 3

jupe 4

Comments
To Top