Haber

Epic Games, Fortnite’ın Yeni Ödüllü Etkinliğini ve Performans Modunu Duyurdu

Epic Games, Fortnite'ın Yeni Ödüllü Etkinliğini ve Performans Modunu Duyurdu

Battle royale oyun türünü inşa etme elementleriyle birleştirerek öyle fazla oyuncuya kadar eşsiz bir tecrübe sunan Fortnite, son yıllarda en çok oynanan oyunlar listesinde en birincil sıralarda yer aldı. Lakin her oyun gibi Fortnite da ağır ağır oyuncu sayısında düşüş yaşamaya başladı.

Play Store ve App Store ile olaylı haftalar geçiren ve oyunu iki dilekçe mağazasından da kaldırılan Epic Games, oyuncu sayısında yaşanan düşüşün ardından bir etkinlik başlattı. Şirketin “Bir Takım Arkadaşını Canlandır Betası” isimli etkinliği, eski Fortnite oyuncularını geri getirmeye karşın oldu.

Vaktiyle Fortnite oynayan arkadaşlarını geri getiren ödül kazanıyor:

fortnite

Epic Games, eski oyuncularını geri galip gelmek için mevcut oyuncularından takviye istedi. 14 Aralık’tan itibaren başlayan etkinlik aracılığıyla daha önce Fortnite oynayan arkadaşlarını oyuna geri getirerek beraber maç oynayan oyuncular, Epic Games’in kendilerine sunduğu değişik ödülleri hesaplarına ekleyebilecek.

Oyuncular, en az 30 gündür Fortnite oynamayan arkadaşlarıyla 1 maç oynadıkları zaman ‘Canlandır Emojisi‘ ödülünü kazanacaklar. Aynı şekilde 5 maç oynandığında ‘Farklı Nota Lobi Müziği‘, 10 maç oynandığında ‘Çifte Pençe Kazması‘ ve 20 maç oynandığında ‘Holofolyo Kaplaması‘ ödüllerine sahip olacaklar. ‘Canlandırabilecekleri’ dost sayısıysa sadece bir adetle sınırlı olacak.

Düşük özellikli bilgisayarlar için yeni performans modu:

fortnite

Bunun yanı sıra Epic Games, bugün paylaştığı yeni duyuruyla oyunculara bir müjde verdi. Şirket, Fortnite’ın en düşük sistem gereksinimlerini karşılayan tüm bilgisayarlar için oyuna yeni bir performans modu eklediklerini duyurdu. Oyun içi ayarlar menüsünden seçilebilecek performans moduyla oyuncular, düşük özellikli bilgisayarlarında daha akıcı bir Fortnite deneyimi yaşayabilecekler.

Yeni performans moduyla oyunun boyutu da düşürülebilecek. Dileyen oyuncular Fortnite’taki yüksek çözünürlüklü kaplamaları Epic Games üzerinde Fortnite’ın ayarlarına girerek ‘Yüksek Nitelikli Kaplamaları Kullan‘ seçeneğini kaldırabilecekler. Bu sayede oyunun diskte kapladığı alan 14 GB küçülecek.

Comments
To Top