Haber

Epic Games, Fornite’ta 2021 Yılında Yüz Yüze Etkinlik Olmayacağını Duyurdu

Epic Games, Fornite'ta 2021 Yılında Yüz Yüze Etkinlik Olmayacağını Duyurdu

Kuzey Carolina merkezli video oyunu geliştirme şirketi Epic Games, daha önce Gears of War ve Unreal serileriyle adını duyurmuştu. bununla beraber birçok oyun göre kullanılan Unreal Engine isimli oyun motorunun da geliştiricisi olan şirket, özellikle 2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite isimli battle royale türü oyunuyla fazla daha popüler ülkü gelmişti.

Epic Games daha önce Fortnite için oldukça artı faaliyet yapmıştı. Bunların içerisinde turnuvalar gibi yüz yüze yapılan etkinlikler de vardı. Epic Games, 2021 yılında yapılması beklenen etkinliklerle ilgili yeni bir yorumlama yaptı. Şirket, önümüzdeki yıl Fortnite ile ilgili yüzyüze herhangi bir etkinliğin belirsiz olarak ertelendiğini açıkladı.

“Oyuncularımızın ve çalışanlarımızın sıhhat ve güvenliği bizim için daha manâlı”:

Fortnite

Epic Games, tüm maddesel etkinlikleri belirsiz olarak ertelemiş olsa da Fortnite Champion Series (FNCS) etkinliğinin sene boyu devam etmesi için çalışmalar yapacağını ve daha fazla haftalık turnuvalara odaklanacaklarını belirtti. Epic Games, “Niyetimiz eninde sonunda baştan yüz yüze turnuvaları planlamak oysa bu stil etkinlikler için önceliğimiz oyuncularımızın ve personelimizin sağlığı ve güvenliğidir” açıklamasını yaptı.  

Şirket, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Neyin pratik ve tehlikesiz olduğu hakkında hala pek bir şey bilmiyoruz. Bu yüzden de Fortnite Dünya Kupası dahil edinmek üzere 2021 yılında hiçbir yüz yüze etkinlik düzenlemeyi planlamıyoruz. Gelecekte yüz yüze etkinliklere geri dönebileceğimiz umuduyla 2021’de çevrimiçi etkinlikler yapmaya devam edeceğiz”.

Comments
To Top