Haber

Enerji Bakanı: TOGG Banttan İnmeden Şarj Altyapısını Büyük Oranda Tamamlayacağız

Enerji Bakanı: TOGG Banttan İnmeden Şarj Altyapısını Büyük Oranda Tamamlayacağız

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) göre tamamen elektrikli olarak üretilecek yerli otomobil için çalışmalara başlanacak koşul altyapısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“TOGG banttan inmeden sorumluluk altyapısına dair çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız” ifadelerini kullanan Bakan Dönmez, böylece birinci parti TOGG modellerini alacak şahısların şarj sorunu yaşamayacaklarının müjdesini vermiş oldu.

Yerli otomobil için çok miktar istasyonu çalışmaları şubat ayında başlamıştı

togg

Aslına bakacak olursak yerli otomobilin piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkacak yük istasyonu ihtiyacıyla ilgili incelemeler bu yılın başlarına dek uzanıyor. Zira geçtiğimiz şubat ayında TOGG’un üyelerinden olan Zorlu Holding’in bir iştirakı olan Engebeli Energy Solutions (ZES), söz konusu koşul istasyonu altyapısı için Türkiye Petrolleri ile meslek birliği kurmuştu.

Laf konusu meslek birliğinin hemencecik gerisinde ZES sorumluluk istasyonuları, belirli Türkiye Petrolleri’nin akaryakıt istasyonlarına yerleştirilmeye başlanmıştı. Oysa bu araştırmalar ilk etapta çok sınırlıydı ve TOGG’un piyasaya sürülmesiyle oluşacak tedarik etmek için yeterli değildi. Bakan Dönmez’in çok miktar istasyonu altyapısıyla ilgili yeni açıklamaları da bütünüyle bu sorunu ele alıyor.

Comments
To Top