Haber

En İyi 5 Yabancı Dizi Sitesi ve Uygulamaları

En İyi 5 Yabancı Dizi Sitesi ve Uygulamaları

Tamama kabul, piyasada çok sayıda yasa dışı diz i ve film sitesi var ve hepsi birçok insanın birincil tercihi oluyor. Ama günümüzde orijinal içeriklerin önemi giderek artıyor. Cüzi de olsa ücretli olan platformlar, buradan elde ettikleri gelirlerle daha gösterişli yapımlarla karşımıza çıkıyorlar. Dolayısı ile fiilen iki taraflı bir memnun etme durumu laf konusu oluyor. 

Bugün, bu listede sizlere yasal olarak ücretsiz film indirebileceğiniz sitelerden bahsetmeyeceğiz (Onu daha önce burada yapmıştık, göz atabilirsiniz). Onun yerine Türkiye’de şu anda hizmet veren yabancı dizi platformlarına göz atıyoruz. Her bir platformun sadece kendi bünyesinde yayınladığı orijinal yabancı diziler bulunuyor.

Yabancı dizi siteleri ve uygulamaları:

Amazon Prime Video Netflix YouTube Premium Turkcell TV+ Bein Connect

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video

Fiyatı: 7,90 ₺, ay İçerik zenginliği: Düşük Türkiye’deki gözde tanıdık olmayan diziler: Fleabag, Jack Ryan, The Boys, The Man In The High Castle

En iyi tanıdık olmayan dizi sitesi listemizin başında Amazon Prime Video bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde Türkiye pazarına giriş yapan Amazon Prime Video, yeni meydana çıkan bir platform olduğu için acilen Türkiye’de rakiplerine kıyasla fazla sayıda içerik sunmuyor, oysa sunduğu içerikler de son derece kaliteli. Aylık ücretinin son derece düşük olması ve platforma kesintisiz yeni yapımların eklenmesi, Amazon Prime Video’nun gün geçtikçe daha da popüler olmasını sağlıyor.

Amazon, Prime Video üyelerine üstelik internet sitesinden yapılan alışverişler için bedava kargo hizmeti sunuyor. bir defa Prime üyesi olduktan sonradan ayrıca platformdaki yapımları izleyebilir, ayrıca de ücretsiz kargo fırsatının yanında Amazon’un sadece Prime kullanıcılarına yaptığı indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Amazon Prime VideoİNDİR Amazon Prime VideoİNDİR

Netflix

Netflix

Fiyat; Esas paket: 1 kullanıcı, standart çözünürlük; 17,99  ₺  Standart paket: 2 kullanıcı, HD (720p) çözünürlük; 29,99 ₺  Premium paket: 4 kullanıcı HD, Ultra HD ve 4K çözünürlük; 41,99 ₺  İçerik zenginliği: Yüksek Türkiye’deki favori yabancı diziler: Stranger Things, Narcos, The Haunting of Hill House, The Umbrella Academy, devamı için buradaki listeye göz atın.

Türkiye’de uzun süredir faal bir şekilde yer alan Netflix’i bilmeyenimiz yoktur. En iyi tanıdık olmayan dizi sitesi denince akla ilk gelen isimlerden birisi olan Netflix, her ne kadar yurt dışındaki değin olmasa da Türkiye’de de son derece zengin bir içerik arşivine sahip. Netflix, satın aldığı içeriklerin yanı sıra yapımcılığını kendi üstlendiği dizileri de yayınlamaya devam ediyor. 

Netlix’in şimdi 3 ayrı ödeme planı bulunuyor ve platformun hemen hemen her bütçeye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Mobil cihazlar için çevrimdışı izleme seçeneği de yer alan Netflix, kullanıcıya her ödeme planında reklamsız bir yayınlama akışı sağlıyor. 

NetflixİNDİR NetflixİNDİR

YouTube Premium

YouTube Premium

Fiyat: 16,99 ₺, ay İçerik zenginliği: Orta Türkiye’deki gözde tanıdık olmayan diziler: Origin, Cobra Kai, Impulse 

YouTube, Premium üyeliği doğru telif hakları sebebiyle diğer hiçbir yerde bulunamayan yapımları bünyesine katarak daha geniş bir kitleyi hedefliyor. Demin yeni olması nedeniyle çok artı içeriğe sahip olmayan YouTube’un Türkçe içerik konusunda da son derece cılız kaldığını söyleyebiliriz.Premium üyelerine arka planda oynatma seçeneği sunan YouTube, bununla birlikte içeriklerde reklamlara da yer vermiyor.

YouTube Premium’un aslında bildiğimiz YouTube’un yalnızca reklamsız ve özel içeriklere sahip bir versiyonu olduğunu söyleyelim. YouTube’un kullanıcıların bu parayı ödemesi için, karşılığında daha artı içerik ve nitelik sunması gerektiğini düşünüyoruz.

YouTubeİNDİR YouTubeİNDİR

Turkcell TV+

Turkcell TV+

Fiyat; Giriş TV+ 10 GB Paketi: 30,90 ₺, ay.  Giriş TV+ 15 GB Paketi : 35,90 ₺, ay.  Antre TV+ 30 GB Paketi : 47,90 ₺, ay. İçerik zenginliği: Orta Türkiye’deki gözde yabancı diziler: Spides, Wild Discrict, This is Fikir

Turkcell TV+, belirli dizi ve filmlerin yanı sıra canlı yayınlara da erişebileceğiniz bir platform. 2014 yılında kurulan Turkcell TV+, tıpkı Netflix gibi 3 farklı ödeme planıyla her bütçeye hitap etmeyi hedeflemiş durumda. Fakat Turkcell abonesi olmayanların daha yüksek bir fiyatlandırmaya yan tutulacağını çoktan belirtelim.

Standart pakette kablolu yayında yer alan bütün kanalları izleyebileceğiniz Turkcell TV+, bir üst ödeme planında sinema ve ağırlama paketi de sunuyor. En yüksek ücretli ödeme planını seçtiğiniz durumda ise bütün kanallara erişim sağlayabiliyorsunuz. Turkcell TV+’a akıllı televizyonlardan olduğu gibi mobil cihazlardan da erişim sağlayabiliyorsunuz.

Turkcell TV+İNDİR Turkcell TV+İNDİR 

Bein Connect

Bein Connect

Fiyat; Sınırsız Gösteri: 18,50 ₺ (1 yıllık taahhüt şartıyla) Sınırsız Spor: 96 ₺, ay İçerik zenginliği: Yüksek Türkiye’deki gözde tanıdık olmayan diziler: The Magicians, Brooklyn Nine-Nine, Warrior

Bein Connect, yerli ve yabancı yapımlara yer verse de başlıca spor dallarına ağırlık veren bir platform. Bein Connect’e üye olmak için Digiturk üyeliğinizin olması şart ve bu da evinde Digiturk olmayan kullanıcılar için büyük bir dezavantaj haline geliyor. 

Bein Connect’de çoğu öbür ödeme planı bulunuyor oysa platformun vaad ettiğimi bütün kanallara erişebilmek için doğrusu yüksek bir meblağ ödemeniz gerekiyor. Platformda dizi ya da film indirip çevrimdışı izleme seçeneğinin de bulunmadığını söyleyelim. 

beIN CONNECTİNDİR beIN CONNECTİNDİR

Comments
To Top