Haber

Emülatör Devri Sona Eriyor: Windows 10, Android Uygulamaları Doğrudan Çalıştıracak

Emülatör Devri Sona Eriyor: Windows 10, Android Uygulamaları Doğrudan Çalıştıracak

Microsoft’la ilgili sızdırdığı bilgilerle dünya çapında nam salan gazeteci Zac Bowden, Windows 10 kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir tanımlama yaptı. Bowden’ın yaptığı açıklamalara tarafından Android uygulamaları bilgisayarlarda çalıştırmaya yarayan emülatör kullanımı, 2021 yılında tarih olacak. Çünkü iddialara kadar Microsoft, Android uygulamaların ilk elden Windows 10’da çalışmasını sağlayacak bir özellik üstünde çalışmalarını sürdürüyor.

Zac Bowden, konuyla ilgili açıklamalarında bu özelliğin nasıl çalışacağına değinmedi. Fakat bu özelliğin geliştirilme aşamasının sonunda olduğunu söyleyen Bowden, özelliğin 2021’in başında Windows 10 kullanıcılarının hizmetine sunulacağını ifade ediyor. Windows 10’un yeni özelliği ile ilgili detaylı data almaya çalıştığını ifade eden gazeteci, yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğinin de altını çiziyor.

Android kullanıcıları, bu nitelik sonrasında hiçbir üçüncü taraf uygulamaya gereklilik duymayacak

Windows 10

Eğer Samsung markalı bir zeki telefon kullanıyorsanız, Windows 10 ile Android uygulamalarını zaten çalıştırabiliyorsunuz. İki dev arasındaki iş birliği anlaşması, daha bağımsızlık bir tecrübe sunulmasına zaten imkan tanıyor. Yeni özellikse bu durumu bütün Android ekosistemine genişletecek. Yani telefonunuz Xiaomi de olsa OPPO da olsa 2021 yılında bütün kullanıcılar, Android uygulamalarını Windows 10’da çalıştırabilecekler.

Android kullanıcıları, daha önce bu tür bir imkandan yeterince faydalanamıyordu. Hatta bazı kesimler, yeni bir bilgisayar satın almayı düşündüklerinde Mac’lere de yöneliyorlardı. Ancak bu tür bir özellikle Android kullanıcılarının Windows 10 deneyimi fazlasıyla iyileşecek. Teknoloji yazarları, bu tür bir özelliğin Android kullanıcılarını PC’lere yönlendireceğine inanıyorlar.

Comments
To Top