Haber

Elon Musk’tan Cyberpunk 2077 Tartışmalarında Oyuncuların Yanında Olduğunu Gösteren Paylaşım

Elon Musk'tan Cyberpunk 2077 Tartışmalarında Oyuncuların Yanında Olduğunu Gösteren Paylaşım

8 yıldır geliştirme aşamasında olan Cyberpunk 2077, yaşadığı çoğu ertelemenin ardındaki oyunculara sunuldu. Sadece yılın yok ola ki de son yılların en fazla beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077, piyasaya bazı sorunlar ve hatalarla birlikte çıktı.

Oyundaki sorunlar ve hatalar, PC sürümünde nispeten makul ölçekten olsa da konsol tarafında oyunu senelerdir bekleyen hayranları çileden çıkardı. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri, Metacritic’te oyunculardan sırasıyla 2,9/10 ve 3,9/10 puan alarak yerden yere vuruldu.

Elon Musk, Cyberpunk 2077 tartışmalarında oyuncuların cephesinde

elon musk cyberpunk tweet

Metacritic’te oyunun PlayStation 4 sürümüne 3 bin 300’den pozitif değerlendirme girildi ve bunu 2 bin 700’den fazlası olumsuz eleştirilerden oluştu. Xbox One sürümünde ise 2,1 binden artı değerlendirmenin 1,3 bini negatif değerlendirmeler oluşturdu.

Ufak bir mukayese gerçekleştirmek gerekirse oyunun PC sürümüne 15,3 bin değer biçme yapıldı ve bunun hemen hemen 10 bini olumlu. Metacritic’teki bu değerleme rakamları zeka sahiden oyunun konsollarda ne dek fena bir performans sergilediğini ortaya koyuyor.

CD PROJEKT INKAR, oyunun konsollardaki bu kötü performansı sonrası Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Yapılan açıklamada oyunculardan özür dilenirken oyundaki hataları ve çökmeleri düzeltmek için bir güncelleme yayınlandığı ve 1 hafta içerisinde bir güncelleme daha yayınlanacağı açıklandı. Ayrıca ocak ve şubat aylarında oyuna iki büyük yama gönderileceği ifade edildi.

elon musk cyberpunk

13 binden fazla kere alıntılanan ve 10 binden artı cevabın verildiği özür Tweetine yorum yapanlardan bir her birine de ünlü iş insanı Elon Musk oldu. Musk, yapılan açıklamanın altına attığı yorumda oyunun subreddit sayfasında bir kullanıcının oyunla ilgili şikâyetinin ekran görüntüsünü paylaştı. Musk’ın cevabı 20 binden pozitif alkış alırken 800’den fazla kere de Retweetlendi.

Aykırı söylemleri ve çıkışlarıyla tanıdık Musk, yalnızca bununla da kalmadı. Elon Musk, ayrıca Cyberpunk 2077’deki fazla detaylı karakter oluşturma ekranını “alaya bölge”, The Office dizisinde Steve Carell’in canlandırdığı Michael Scott karakterinin yer aldığı yukarıdaki görseli paylaştı.

Comments
To Top