Haber

Elon Musk’ın İnternetteki Lakabı ‘Space Karen’ Oldu: Peki Neden Böyle Diyorlar?

Elon Musk’ın İnternetteki Lakabı ‘Space Karen’ Oldu: Peki Neden Böyle Diyorlar?

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, renkli kişiliğiyle hayatımızı şenlendiren Elon Musk‘ın son açıklamalarından bahsetmiştik. Musk, o gün yaptığı açıklamalarda 24 saat içinde 4 defa koronavirüs testi yaptırdığını, bunun ikisinin fazla, ikisinin negatif çıktığını, düzmece bir şeyler yaşandığını söylemişti. İşte Elon Musk’ın bu açıklamaları, kendisine “Space Karen” lakabının takılmasına yol açtı.

Emma Bell isimli bir sağlık durumu çalışanı, Elon Musk’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımı alıntılayarak bir açıklama yaptı. Yapılan testlerin 30 dakikadan kısa bir sürede netice verdiğini oysa testlerin doğruluk oranının yüzde 100 olmadığını söyleyen Bell, “Space Karen”i milyonlarca takipçisine şikayet etmeden önce testleri okuması gerektiğini ifade etti. Bell’e göre düzmece olan şey, Elon Musk’ın bilgisi olmadan yaptığı talimat.

Peki nereden çıktı bu Space Karen?

Elon Musk

Emma Bell’in “Space Karen”li tweeti, şu asıl kadar 15 binin üzerinden retweet, 80 bin civarında da beğeni aldı. Hal böyle olunca da internet kullanıcıları, Space Karen ibaresinin ne olduğunu merak etmeye başladılar. Peki bu takma ad ne anlama geliyor? Bir afiyet çalışanı, Musk için neden böyle bir tabir kullandı?

Karen, normalde bir bayan ismi. Ama internet ortamında yayılan bir takım görüntülerle birlikte bu isim, bir fenomen haline geldi. Mesela; karşınızda bir bayan var ve bu bayan, hileli olmasına karşın çeşitli çirkefliklerle üste çıkmaya çalışıyor. İşte ABD’de bu nesil kadınlar için kullanılan bir isim Karen. ara sıra Donald Trump gibi isimler için de kullanılan lakap, lahza itibarıyla Elon Musk için de trend haline gelmiş gibi görünüyor. Hatta bu lakapla bağıntılı olan sarı ve kısa kesim saç da photoshop çalışmalarıyla Elon Musk’a eklenmeye başladı bile…

İşte Elon Musk için yapılan photoshop çalışmalarından bir parça başına

Elon Musk

Comments
To Top