Haber

Elon Musk’ın 1 Nisan Şakası Gerçek Oldu: Tesla, Tekila Satmaya Başladı

Elon Musk'ın 1 Nisan Şakası Gerçek Oldu: Tesla, Tekila Satmaya Başladı

Elektrik motorlu araba sektörünün bir numaralı ismi Tesla’nın kurucu ismi Elon Musk, 2018 yılında ilginç bir çıkış yapmıştı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla ortalığı karıştırmayı başaran Musk, Tesla’nın iflas ettiğini söylemişti. Olayı daha da dramatize etmek için üstelik fotoğraf paylaşan Musk, kendisinin şişelerce “Teslaquilla” içip, bir Model 3 başında ağlarken sızıp kaldığını söylemişti. Fakat bunlar, sadece 1 Nisan şakasından ibaretti…

Yaşanan son bir gelişme, 2 sene önce 1 Nisan şakası olarak karşımıza meydana çıkan “Teslaquilla” isminin artık gerçek bir ürün haline geldiğini gözler önüne seriyor. Çünkü şirket, resmi internet sitesi üzerinden epeyce garip bir ürün satmaya başladı. Bu ürün, alkollü bir alkol olan tekila. 750 ml’lik şişelerde satılan Tesla markalı tekila, şişeleriyle de bugüne değin görülmemiş türden.

Karşınızda, Tesla’nın resmi olarak satışa sunduğu tekila

Tekila

Etkileyici tasarıma sahip şişe, “Nosotros Tequila” isimli bir şişe üreticisi tarafından Tesla için özel olarak oluşturuldu. Elektriğin simgesi olarak da tanıdık  yıldırım emojisine eş şekilde tasarlanan ve oldukça şık bir yapıya sahip olan şişe, Tesla’nın logosunu da barındırıyor.

Tesla göre piyasaya sürülen tekila, an itibarıyla şirketin internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Fakat şirket, daha çok tüketiciye ulaşabilmek namına her müşterinin, en fazla iki şişe tekila alabilmesine izin veriyor. Ayrıca bu tekilaları satın alabilmek için 21 yaşını doldurmuş olarak gerekiyor. Türkiye’yi bir kenara bırakın, ABD’deki bazı eyaletlerde bile satın alınamayan tekilanın teslimatlarının, 2020 yılı sonunda başlayacağı açıklama ediliyor. Tesla’nın tekilasını satın alacak tüketicilerin, 250 dolar ödemeleri gerekiyor.

Comments
To Top