Haber

Elon Musk, Jeff Bezos’u dünyanın en zengin insanı olmak için geçirdi

Elon Musk, Jeff Bezos'u dünyanın en zengin insanı olmak için geçirdi

Elon Musk, Tesla’nın sermaye payı fiyatındaki aralıksız yükseliş tamamen Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak gezegendeki en varlıklı birey oldu. Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’ne tarafından Musk hemen yaklaşık 188 milyar dolar layık.

Musk Perşembe günü “Ne dek acayip” tweet attı. “İşe geri dönelim …”

Musk, Bezos’un yaklaşık 187 milyar dolarlık gösterişli kişisel servetini gölgede bırakan, iki teknoloji patronu arasındaki senelerdir süren bir rekabetin en son gelişmesine dikkat çekici ediyor. kendi işlerinin başarıları.

Bezos’un Musk’ın Nevada’daki Tesla’daki Gigafactory için 1,3 milyar dolarlık özendirme paketini güvence altına almadaki başarısını öyle kıskandığı bildirildi ama, Amazon’un ikinci genel merkezi için alımlılık yarışması tarzındaki araştırmasının doğuşu olarak hizmet etti. Bezos, Blue Origin’de tıpatıp Musk’ın SpaceX ile yaptığı gibi bir uzay uçuşu şirketine sahip. İki adam, roketleri konusunda dikenler değiş tokuş etti ve hatta tanrısal NASA gayrimenkulleri için savaştı. (SpaceX bu savaşı kazandı ve iki şirketten başarıyla yörüngeye ulaşan tek şirkettir.)

Musk ve Bezos senelerdir rakipleridir

Musk Kasım ayında Bill Gates’i geçerek ikinci en varlıklı ülke oldu. dünyadaki kişi. Tesla CEO’su, 2020 yılında kişisel servetinin 150 milyar doları aşan bir seviyeye yükseldiğini fark etti, çünkü Musk fazla pozitif Tesla hissesine sahip – sahiden şirketin takriben yüzde 20’si. Musk şirketi güya “üretim cehenneminden” çıkardığı ve daha yerinde fiyatlı Model 3 sedan ve Model Y baştan sona elektrikli araçlarının satışlarını kayda değer ölçüde artırdığı için Tesla’nın stokları da geçen yıl inanılmaz derecede bedel kazandı. SUV. Bu, Tesla’nın hikayesini çok eskiden Wall Street’te olduğundan fazla daha fazla satın almaya hevesli perakende yatırımcılarının şahane yükselişiyle benzer zamana denk geldi.

Milyarder CEO’nun hisse senedi deposu, özellikle 2018 yılında şirket ile kazancını Tesla’nın hisse senedi fiyatı ve kazanç hedeflerine daha da bağlayan önemli bir 10 yıllık tazminat paketi imzaladıktan daha sonra büyümeye devam ediyor. Her yeni kilometre taşına ulaşıldığında kendisine bir dizi şirket sermaye payı opsiyonu verilir; Bu yılın başlarında aldığı birincil dilim 800 milyon dolar değerindeydi.

Çoğu milyarder gibi Musk da genel servetinin yalnızca koronavirüs pandemisi sırasında arttığını gördü. Oysa bu yaşıt grubunun tersine Musk, mahkemede 2019’da “peşin para fakiri” ve “mali olarak likit olmayan” olduğunu iddia etti ve geçen yıl konakları da dahil edinmek üzere “adeta bütün maddi malları” satacağını söyledi. Kendisini bu değin varlıklı yapan hisse senedi için kredi alıyor ve 2018’de The Boring Company’ye yaklaşık 100 milyon dolar harcadığı zamanki gibi parayı şirketlerine geri veriyor. Musk, yeni girişimleri para sağlamak için kendi kişisel servetini faydalanma konusunda uzun bir geçmişe sahip. ayrıca, Zip2 ve PayPal kullanan bir milyoner olduktan sonradan Tesla ve SpaceX’i finanse ettiği için.

Musk, Bloomberg ve Forbes gibi para odaklı satmak noktalarının standartlarına tarafından derhal dünyanın en varlıklı adamı olabilir, fakat bilinebilir varlıkları hesaplamaya odaklanın. bununla beraber, Vladimir Putin ve Muhammed bin Salman gibi otoriter liderler, hesaplanması daha baskı şekillerde şahsen son derece zenginler ve bununla birlikte uluslarının engin zenginliklerine tartışılmaz erişime sahipler.

Comments
To Top