Haber

Elon Musk Devreleri Yaktı: Bitcoin ve Dogecoin’le İlgili Yorumları Kripto Para Piyasasını Salladı

Elon Musk Devreleri Yaktı: Bitcoin ve Dogecoin’le İlgili Yorumları Kripto Para Piyasasını Salladı

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, ara sıra anmayı sevdiği Bitcoin’i her yerde Tweetlerine konu etti. Milyarder iş adamı, son 1 saat içinde Bitcoin’e odaklanan birkaç Tweete yer verdi. Musk, birincil Tweetinde “Bitcoin benim güvenli kelimem” ifadesini kullandı.

Bunun peşinde Elon, bu Tweetine devam ederek “Şaka, kim tehlikesiz kelimeye gereklilik duyar ancak?” dedi. Elon, bunun ardından Bitcoin’in fazlasıyla bitmiş çıkaran bir şey olduğunu açıklayan bir görsel paylaştı. Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar yalnızca bunlarla da sınırlı kalmadı.

İyi misin Elon?

dogecoin

Bu yazıyı yazarken Musk, iki yeni Tweet daha paylaştı. Musk’ın paylaştığı Tweetlerden birisi “Bitcoin neredeyse tedavüldeki dövizler kadar saçma” şeklindeydi. Bunun Tweetini paylaştıktan birkaç dakika sonradan da “Tek kelime: Doge” ifadesini paylaşarak muhtemelen son saatlerde bedel kazanan Dogecoin’e atıfta bulundu.

Elon Musk’ın Doge paylaşımının arkasından hâlihazırda %9’a yakın bir değer kazanan Doge, yazıyı hazırladığımız lahza itibarıyla %12’lik layık kazancını aştı. Elon Musk’ın paylaştığı Tweetler Bitcoin’i eleştirirken Doge’ye dair böyle bir paylaşımda bulunması kripto para piyasasını bir anlığına etkiledi.

elon musk

Elon Musk, bütün bunların arkasından Twitter’daki aktifliğine devam ederek profilini de güncelledi. Musk, profilinin açıklamasına “Dogecoin Eski CEO’su” ifadesini yerleştirdi. Bunun peşinde da “Yorumlar için gel, meme’ler için kal” sözünü de paylaşarak şu hemen olan Tweet serüvenini sonlandırdı (gibi duruyor).

Elon Musk’ın paylaşımlarının aşağıda yatan amacı biz dâhil olasılıkla öyle çok birey anlayamadı. Twitter’da esprili paylaşımlarıyla ünlü olan iş adamının olasılıkla öylesine paylaştığı bazı sözleri dahi piyasayı etkiledi. Musk’ın önümüzdeki saatlerde neler paylaşacağını takip ediyor olacayız.

Comments
To Top