Haber

Elon Musk, Bill Gates’i Geçerek Dünyanın En Zengin 2. İnsanı Oldu

Elon Musk, Bill Gates'i Geçerek Dünyanın En Zengin 2. İnsanı Oldu

SpaceX, Tesla, Boring Company gibi böylece fazla şirketin kurucuları arasında yer alan 21. yüzyılın maksimum dikkat çeken iş insanı ve girişimcisi Elon Musk, dünya çapında konuşulan işlerinin maddi karşılığını da fazlasıyla alıyor.

2020’nin başından bu yana Tesla hisselerinin tırmanışa geçmesiyle birlikte servetine servet katan Musk, Bloomberg Milyarderler Endeksine kadar an itibarıyla Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i geride bırakarak dünyanın en zengin ikinci insanı olmuş durumda.

Elon Musk, sene başından bu yana servetini 100 milyar dolar artırdı

en zengin insanlar bloomberg

Elon Musk, 2020 yılı başladığında sadece 27,6 milyar dolarlık bir servete sahipti ve en zengin halk listesinin 35. sırasında bulunuyordu. Geride bıraktığımız 11 ayda Tesla hisseleriyle birlikte serveti 100,3 milyar dolar gelişen Musk, Bloomberg’e tarafından 127,9 milyar dolarlık toplam servete sahip oldu.

Bloomberg Milyarderler Endeksini incelediğimizce Elon Musk’ın son piyasa gününde servetini 7,2 milyar dolar artırdığını görüyoruz. Bill Gates ise servetini sadece 67,3 milyon dolar artırarak Musk’ın gerisine düşmüş durumda. Jeff Bezos, servetinden 713 milyon dolar kaybetmesine karşın 182 milyar dolarlık toplam serveti ile hala dünyanın en varlıklı insanı konumunda bulunuyor.

en zengin insanlar forbes

Elon Musk, Bloomberg Milyarderler Endeksinde dünyanın en varlıklı ikinci insanı olarak listeleniyor olsa da Forbes Reel Zamanlı Milyarderler listesine baktığımızda 110.5 milyar dolarlık bir servete sahip olduğunu, böylece de en varlıklı 4. insan olarak listelendiğini görüyoruz. Sıralamada değişiklik olsa da Elon Musk’ın dünyanın en varlıklı insanlarından biri olduğu gerçeği değişmiyor.

Comments
To Top