Haber

Elon Musk, 24 Saatte 4 Kez Koronavirüs Testi Yaptırdı: 2’si Pozitif, 2’si Negatif Çıktı

Elon Musk, 24 Saatte 4 Kez Koronavirüs Testi Yaptırdı: 2'si Pozitif, 2'si Negatif Çıktı

Koronavirüs salgınına aleyhinde duruşuyla eleştirilen Elon Musk, yeniden oldukça acayip bir yorumlama yaptı. Bir gün içerisinde dört tane koronavirüs testi yaptırdığını söyleyen Musk, bu testlerden ikisinin artı, ikisininse negatif çıktığını söyledi. Testin yapıldığı yerin, testi yapan kişinin ve test yönteminin aynı olduğunu söyleyen Musk, düzmece bir şeylerin döndüğünü açıkladı.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla kafaları karıştırmayı başaran Elon Musk, kendi başına gelen şeylerin başkalarının başına da gelebileceğini söyledi. Konuyla ilgili olarak harekete geçtiğini bildiren milyarder, ayrı laboratuvarlarda da test yaptırdığını, sonuçların 24 saat içerisinde açıklanacağını söyledi. Musk’ın yaptığı bu direktifler, koronavirüs testlerinin güvenilirlik tartışmalarını bir kez daha ortaya attı.

“Tipik grip belirtileri gösteriyorum.”

Elon Musk

Elon Musk, Twitter’daki takipçileriyle de sıkı fıkı olan birisi. sık sık kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan iş insanı, koronavirüsle ilgili açıklamalarının peşinde da takipçilerinin sorularını yanıtlı. “Belirti gösteriyor musun?” sorusuna karşı sıra dışı bir şey yaşamadığını açıklayan Musk, tipik grip belirtileri gösterdiğini belirtti. 

SpaceX ve Tesla gibi dünya devlerinin kurucusu olan Elon Musk, sürecin en başından beri pandemiye inanmıyor. Hatta bu konuda yaptığı açıklamalarla Bill Gates gibi isimlerin hedefine oturan Musk, duruşunu hiçbir zaman değiştirmedi. Fakat Musk’ın bu konuda kamuoyu algısını başkalaştırmak istediği de düşünülmüyor. Önümüzdeki günler, Musk’ın test açıklamalarıyla sallanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Comments
To Top