Haber

Elektrikli Minik Canavar Renault Zoe, Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Elektrikli Minik Canavar Renault Zoe, Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye’de en fazla seçim edilen otomobil markalarından bir adam başına olan Renault, tam elektrikli arabulucu Zoe’nin yeni versiyonunu ülkemizdeki sürücülerle buluşturdu. İlk iki nesil Zoe’ye tarafından daha gelişmiş özelliklere sahip olan vasıta, ülkemizdeki sürücülerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki Renault’un yenilenen ufak elektrik motorlu arabulucu, otomobil tutkunlarına neler vadediyor?

Renault Zoe’nin ilk serisi, 2012 yılında Paris‘te duyurulmuştu. Yıllar içerisinde epeyce popüler hale gelen Zoe, Renault MAİS Genel Müdürü Berk Modern’a göre de Avrupa’nın en çok satan elektrik motorlu arabulucu. Üçüncü nesilde daha uzun menzil ve daha bereketli bir sürüş için önemli iyileştirmeler yapan takım, yeni Zoe’nin tüketiciler kadar beğenileceğini, Avrupa’nın en fazla seçim edileni olmaya devam edeceğini düşünüyor.

Yeni Renault Zoe’nin tasarımı, daha yüksek verimlilik için elden geçirildi

Renault Zoe

Renault yetkilileri kadar yapılan açıklamalara kadar Zoe, 395 kilometre menzile sahip. Içten akım yoluyla sorumluluk edilebilen 52 kWh bataryaya sahip olan Zoe, önceki nesillere kadar daha kısa vakit içerisinde sıkıntı oluyor. Hem frenleme sırasında ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren Zoe, bu sayede çalışırken bununla beraber sorumluluk oluyor.

Renault Zoe’nin en muhabere özelliği, “Mod B” isimli teknoloji. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, yeni Zoe’yi tek pedalla kullanabiliyorlar. Şöyle fakat; bu teknoloji, gaz pedalı bırakıldığı anda aracın otomatik olarak frenleme yapmasını sağlıyor. Bu sayede de vasıta, kendi kendine yavaşlıyor.

Renault Zoe

Zoe, iç tasarımıyla da kullanıcılar için şık bir yaşam alanı sunacak gibi görünüyor. 10 inç büyüklüğündeki gösterge ekranı ile 7 inç büyüklüğündeki multimedya ekranına sahip olan Renault Zoe, ayrıca sürücü ayrıca de yolcular için eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Ayrıca bu aracın iç tasarımında kullanılan her malzeme, geri dönüştürülmüş şekilde üretildi. Mesela araçtaki plastik aksam plastik şişelerden, kumaş aksam ise kumaş artıklarından geri dönüştürülerek sağlandı.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, üçüncü cins Zoe’nin sunduğu özelliklerin, sektördeki pozisyonlarını daha da güçlendireceğini açıklama ediyor. Elektrik motorlu araba pazarının her gün biraz daha büyüdüğünü ifade eden Çağdaş, Renault’un da bu konuda öncülerden olmaya devam edeceğini belirtiyor. Son olarak; Türkiye pazarına antre yapan yeni nesil Zoe’nin başlangıç fiyatının 349 bin 900 TL olduğunu belirtelim.

Comments
To Top