Haber

El Konsolu Boyutunda PC Aya Neo Founder, Çin’de Ön Siparişe Açıldı

El Konsolu Boyutunda PC Aya Neo Founder, Çin'de Ön Siparişe Açıldı

AMD Ryzen “Renoir” APU tabanlı Neo el konsolunu geçtiğimiz ay çıkarmayı planlayan Aya, yaşanan kısa gecikme sonrası ön siparişleri kabul etmeye başladı. Oysa bu el konsolunun siparişleri, birincil ilk olarak Çin ile sınırlı tutulmuş durumda.

Yarı transparan bir kasaya sahip olan bu el konsolu için Nintendo Switch’in bir nesil PC sürümü denilebilir. Bu yeni el konsolunun sadece Çin’de ön siparişe açılmasının sebebi ise Aya’nın oldukça yüksek bir taleple karşılaşmış olması.

Avuç Içi Neo Founder el konsolu ön siparişe açıldı

Avuç Içi, yaptığı açıklamada “Avuç Içi, kısıtlı bir vakit için özel bir fiyatla Çin’de satışa sunuldu. Her makine kendi özel koduna sahip. Karaborsacıların, fiyatı yükseltmesini durdurmak için şu an yurt dışına satışı bulunmuyor. Yurtdışındaki kullanıcılar için IGG (IndieGoGo) üstünden kitle fonlaması almamız gerekebilir” ifadelerini kullandı.

Aya Neo Founder, 1200 x 800 çözünürlüklü 7 inçlik IPS bir ekrana sahip. Rakibi diyebileceğimiz Nintedo Switch’te 1280 x 720 ekran çözünürlüğüne sahip 6,2 inçlik dokunmatik bir ekran bulunuyor. Cihazda Ryzen 5 4500U mobil işlemci ve Vega ekran kartı bulunuyor.

Konsolda 512 GB depolama alanı bulunuyor ve bu depolama alanı yükseltilebiliyor. Fakat 16 GB’lık RAM’i anakart ile birleşmiş olduğu için yükseltilemiyor. Peki, şu lahza prototip aşamasında olan bu konsolun özellikleri neler?

Aya Neo Founder teknik özellikleri

aya neo founder el konsolu

Ekran: 7 inç IPS Çözünürlük: 1200 x 800 CPU: Ryzen 5 4600U GPU: Radeon Vega 6 RAM: 16 GB DDR4-4266 LPDDR4X Depolama: 512 GB NVMe SSD Temas: 3 adet USB-C, 3,5 mm ses girişi, Wi-Fi 6 Batarya: 47 Whr Tartma: 650 gram

Comments
To Top