Haber

Ekmek Şeklindeki Çantasını 1000 Dolara Satan Marka Alay Konusu Oldu

Ekmek Şeklindeki Çantasını 1000 Dolara Satan Marka Alay Konusu Oldu

Moda dünyasında epeyce acayip ve acayip ürünler tasarlandığını daha önce birçok kez görmüştük. Fakat moda dünyasında bulunan şirketler, her seferinde daha da acayip tasarımlara sahip ürünlerle karşımıza çıkmayı başarıyor.

Bizleri bu sefer şaşırtan tasarım İtalya’dan geldi. Moda denildiğinde akla birincil gelen ülkelerden bir tanesine olan İtalya’da bir marka, baget ekmek şeklinde bir çantası tasarladı. Bu ürününe koyduğu 1.017 dolarlık (7 bin 952 TL) fiyat etiketi de doğal olarak alay konusu oldu.

Takriben 8 bin TL fiyata sahip baget ekmek şeklindeki el çantası

baget ekmek şeklindeki çanta

Moschino markası kadar tasarlanan bu çanta, içten yapılma ve üstünde üç boyutlu bir baget tasarımı kabartması bulunuyor. Altın kaplama Moschino logosu yer alan çantanın iç kısmı kahverengi astarla kaplanırken üstelik mıknatıslı kapak kısmı bulunuyor.

Tabii böyle bir tasarım ve fiyata sahip olan ürün, sosyal medyada alay konusu olmaktan da kurtulamadı. Bazı kullanıcılar, söz konusu bu çantayı Subway sandviçine benzetirken bazıları da arasına konulması gereken ürünleri sıraladı.

baget ekmek şeklindeki çanta

Gerçekten Moschino, bu tür tasarımlara uzaktan bir marka da yok. Independent Türkçe’de yer alan bir habere kadar Moschino markası, özellikle çanta konusunda epeyce garip tasarımlara sahip. Moda markasının anlamak, kruvasan, dilim doğum günü pastası ve pizza kutusu gibi oldukça ilginç el çantası tasarımları bulunuyor.

Yine İtalya merkezli bir şirket olan Gucci de bu sene başında alay konusu olmaktan kurtulamamıştı. Şirket, 145 sterline (1.512 TL) eskimiş külotlu çorap satmasıyla alay konusu olmuştu. Moschino’nun baget ekmek tasarımlı çantasının mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top