Haber

Ekim Ayının En Çok Tercih Edilen Mobil Uygulama Yayıncıları Belli Oldu

Ekim Ayının En Çok Tercih Edilen Mobil Uygulama Yayıncıları Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ekim ayının en fazla indirilen uygulamalarından bahsetmiştik. Bugünse sizlere, o haberimizin de kaynağı olan Algılayıcı Tower‘ın yeni verilerinden bahsedeceğiz. Şirket, bu sefer ekim ayının en fazla tercih edilen mobil dilekçe yayıncılarını açıkladı. Yapılan açıklamaların yalnızca ekim ayında indirilen uygulamalara dayandığını, evvelden yüklenen uygulamaları içermediğini belirtmekte fayda var.

Dedektör Tower’ın açıkladığı verilere göre ekim ayının en iyi mobil kullanım yayıncısı, ABD merkezli teknoloji devi Google oldu. Şirket göre sunulan uygulamalar, ekim ayında ayrıca Google Play Store ayrıca de App Store’da en fazla indirilen uygulamalar olarak karşımıza çıktı. Listenin ikinci sırasında ise bütünlük sağlanamadı. Apple kullanıcıları, ekim ayında en fazla Tencent’in geliştirdiği uygulamaları indirirken Android kullanıcıları ise en çok Facebook’a ait uygulamaları indirdiler. Totalde ise Facebook, Tencent’in önüne geçti.

İşte ekim ayının en iyi mobil dilekçe yayıncıları

Sensor Tower

Dedektör Tower tarafından yapılan açıklamalarda, Google’a ait uygulamaların ekim ayında 282 milyonu aşkın seviyede indirildiği ifade edildi. Bu bağlamda Facebook’un piyasaya sürdüğü mobil uygulamalar ise ekim ayında, 221 milyondan fazla indirme sayısına ulaştı. bu vesileyle, bu rakamların Facebook ve Google’a ait bütün uygulamaları kapsadığını belirtmekte fayda var. Yani Facebook dediğimiz vakit Messenger, WhatsApp, Instagram gibi uygulamalar da bu hesabın içerisinde.

Listenin devamına baktığımızda, mini oyunlar üreten Voodoo‘nun üçüncü, AppLovin’in ise dördüncü olduğunu görüyoruz. TikTok’un da geliştiricisi olan Bytedance ise ekim ayının en iyi beşinci mobil dilekçe geliştiricisi oldu. Şüphesiz ABD merkezli teknoloji devi Microsoft da zirvenin üstteki sıralarında yer aldı. Hem Outfit7 yedinci sırada, InnerSloth sekizinci sırada, Azur Games dokuzuncu sırada ve Crazy Labs da onuncu sırada karşımıza çıkan yayıncılar oldu.

Comments
To Top