Teknoloji

Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz 12 İnternet Sitesi

Günlerimizin büyük bir çoğunluğunu evimizde geçirdiğimiz bugünlerde sürekli telefon, bilgisayar ve televizyon üçlüsü arasında gidip geliyoruz. Eğer eğlenecek yeni deneyimler arıyorsanız bu listemiz tam sana göre! İşte oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz ve eğlenirken yeni şeyler öğrenebileceğiniz birbirinden güzel 12 internet sitesi ve özellikleri…

Sağladıkları özellikleri ile sizlere normal hayatta bir hayli yardımcı olacağını düşündüğümüz listede birçok konuda internet sitesi yer almakta! Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz bu siteler sayesinde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Lafı çok uzatmadan listemize geçelim.

1. Forgotify – Rastgele Şarkı Öneren İnternet Sitesi

Forgotify size Spotfiy’da yayımlanmış şarkıları rastgele olarak öneren bir internet sitesidir. Bazılarına göre önerdiği şarkılarla Spotify’dan bin kat daha iyi olduğu iddia ediliyor.

2. in2013dollars – Paranızın Yıllara Göre Değerini Gösteren Sayfa

Bu internet sayfası cebinizde bulunan paranın yıllara göre değerini gösteriyor. Yıllık enflasyon oranlarına göre elinizdeki 100 TL’nin 20 yıl önceki değerini tahmini olarak hesaplıyor.

3. Chronas – Tarih Severler için 1 Numara

Chronas sitesi tarihte yaşamış medeniyetlerin, devletlerin ve imparatorlukların, o dönemlerde nasıl yaşadıkları, nüfus bilgileri, inançları, giyim kuşamları ve daha birçok bilgiyi barındırıyor. Barındırdığı bilgileri güçlendirilmiş grafik, görseller ve animasyonlarla destekleyen web sitesi tarih severler için biçilmez bir kaftan!

4. MyFridgeFodd – Yemek Tarifi Sitesi

İnternette birçok yemek tarifi sitesi bulunsa da bu siteyi diğerlerinden ayıran önemli bir özelliği var. Siteye girdikten sonra menüden buzdolabınızda bulunan malzemeleri seçiyorsunuz ve size elinizdeki malzemelerle en iyi yemek tariflerini öneriyor.

5. TasteDive – Film Öneri Sitesi

TasteDive film öneri siteleri arasında en sevilenlerden bir tanesi kuşkusuz. Daha önce izlediğiniz filmleri analiz ederek sizlere en ideal filmi öneriyor. Böylece kendi film zevkinize uygun yeni önerileri görebileceksiniz.

6. FootballFullMatch – Futbol Severler Buraya!

Şampiyonlar ligi başta olmak üzere birçok ligin maç tekrarlarını izleyebileceğiniz sitede birçok efsane maç yer alıyor. Daha önce izleme fırsatı bulamadığınız veya tekrar izlemek istediğiniz efsane maçları buradan tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

7. SocialBlade – Sosyal Medya Fenomenlerinin Kazançlarını Öğrenin

12 internet sitesi

Social Blade web sitesi ile sosyal medyada ünlü olan birçok kişinin YouTube, Twitch ve benzeri platformlar üzerinden ne kadar kazanç sağladıklarını öğrenebilirsiniz.

8. Ai-Art – Fotoğraflarınızı Sanat Eserlerine Dönüştürün

Ai-Art internet sitesi fotoğraflarınızı tarihi sanat eserlerine dönüştürüyor. Sanki yağlı boya ile yapılmış gibi gözüken fotoğraflarınızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir, arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

9. Muscle Wiki – Sporcular İçin En İdeal Antrenmanlar

Muscle Wiki internet sitesi sizlere en uygun spor hareketlerini, nasıl yapıldıklarını ve neler kazandıracağını detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Spor salonlarının kapalı olduğu bu günlerde bu web sitesi spor severlerin bir hayli işine yarayacaktır.

10. Skylinewebcams – Mahallenize Göz Atın

Bu internet sitesi dünya genelinde birçok şehre ait mahalleyi canlı görüntüleyebilmenize imkan sağlıyor.

11. Movie-Locations – Filmlerin Nerelerde Çekildiğine Göz Atın!

En sevdiğiniz filmlerin hangi mekanlarda, şehirde veya ülkelerde çekildiğine göz atabileceğiniz bir web sitesi.

12. DriveAndListen – Oturduğunuz Yerden Tüm Şehirleri Gezin

Bu web sitesi ile dilediğiniz şehirde araba ile gezintiye çıkabilirsiniz. Örneğin Los Angeles sokaklarında araba ile gezerken radyodan Müslüm Gürses müziklerini dinleyebilirsiniz.

Önerilerimiz bu kadardı bir sonraki listemizde görüşmek üzere iyi eğlenceler…

 

Comments
To Top