Haber

Efsane Film Akrep Kral, The Rock Yapımcılığında Geri Dönüyor

Efsane Film Akrep Kral, The Rock Yapımcılığında Geri Dönüyor

Dwayne Johnson’ın çıkışını yaptığı film olarak da tanıdık Akrep Kral, 18 takvim aranın ardındaki beyazperdeye geri dönüyor. Bitmiş çekilecek olan filmde Johnson bu kez yapımcı koltuğunda yer alacak.

2002 yılında sinemalarda gösterilen ve büyük bir hayran kitlesi elde etmeyi başaran yapımın yeniden çevriminde oldukça iddialı bir yapım kadrosu bulunacak. Johnson ile birlikte Dany Garcia yapımcılığı üstlenirken senaryoyu Oscar adayı Jonathan Herman yazacak. Uygulayıcı yapımcı Jay Polidoro ve yaratıcı yapımcı ise Tony Ducret olacak. 

Sıra diğer aktörlerde

scorpion king

Konuyla ilgili olarak bir izah etme yapan Johnson, “Akrep Kral benim gümüş ekrandaki ilk rolümdü. Bu havalı mitolojiyi yeni bir tür için tekrar hayal etmekten ve sunmaktan nedeniyle gururlu ve heyecanlıyım” dedi. Akrep Kral olmasaydı böyle bir kariyeri olmayacağını söyleyen meşhur ad, acilen aynı fırsatı başka oyunculara sunabildikleri için heyecanlı olduğunu da sözlerine ekledi. 

Garcia da kendi açıklamasında Mummy filmini baştan çekme fikri üstüne konuştu. İlk Akrep Kral filminin kendileri için büyük kısmet olduğunu ve sinema sektörüne girmelerini sağladığını bildiren Garcia, Seven Bucks Prodüksiyon olarak acilen yapacakları tekrar çekimin döngüyü tamamlayacağını söyledi. 

derhal yapım hakkında çok pozitif ayrıntısıyla uğraşma olmasa da filmin bir kez daha uzakta geçmişi ele alacağı açıklandı. Hem Dwayne Johnson’ın Akrep Kral’ı her yerde canlandırmayacağı fakat diğer bir rolle yapımda yer alabileceği belirtildi.

Mummy filminden türemişti

akrep kral

İlk Akrep Kral filmi 2002 yılında çekilirken yönetmen koltuğunda ise Chuck Russell yer alıyordu. Gerçekte o üretim, başrolünde Brendan Fraser’ın yer aldığı The Mummy (Mumya) filminin bir bağlı hikayesiydi. Bir geçmiş hikayesi olarak filmde, The Mummy’de yaşanan olaylardan binlerce yıl öncesinde Mathayus’un antik Mısır’da Akrep Kral olarak yükselişi işlenmişti. 

Akrep Kral ile birlikte The Rock da profesyonel güreş arenasından Hollywood’a geçiş yapmıştı. Filmin gişede yakaladığı büyük galibiyet, ünlü aktörü bugün olduğu büyük yıldız haline getirmekte önemli rol oynamıştı.

Comments
To Top