Haber

Ebeveyn Olmayı Kolaylaştıran 7 Kullanışlı Mobil Uygulama

Ebeveyn Olmayı Kolaylaştıran 7 Kullanışlı Mobil Uygulama

Ebeveyn almak, insanın hayatı boyunca yaşayabileceği keza en hoş hem de zorunlu tecrübelerden biri. Her anne ve baba, sağlıklı ve mutlu bir çocuk geliştirmek için çabalarlar. Vaktiyle, akıllı telefonların ve internetin bu dek yaygın olmadığı zamanlarda ebeveynlerin çocuk gelişimi konusunda data edinebileceği bir kaynak böylece pozitif yoktu.

Şimdilerde ise teknolojinin gelişmesi, neredeyse herkeste internet ve akıllı telefon bulunmasıyla ebeveynlerin işleri oldukça kolaylaşıyor. Ayrıca Android keza de iOS platformlarında çocuk gelişimi için hayat kurtarıcı özelliklere sahip birçok mobil dilekçe bulunuyor. Biz de ebeveyn olmanızı kolaylaştıracak en iyi 7 mobil uygulamayı sizler için bir araya getiriyoruz.

Ebeveynler için kullanışlı mobil uygulamalar:

Find My Kids Google Family Link Doktorum Mommy Sound Sleeper Oyun Alanı Bulucu Family Locator

Çocuklarınızın konumunu anbean takip yapabilmek için: Find My Kids

çocukların konumunu görme

İşlevi: Çocuğunuzun canlı konumunu peşine düşüp takip etmek. Puanı: 4,6 Boyutu: 39 MB

Dilediğiniz lahza çocuklarınızın konumunu öğrenmenizi sağlayan Find My Kids uygulamasın tatbik kontrolü, aile sohbeti, ebeveyn kontrolü ve batarya kontrolü gibi fazla elverişli özellikleri bulunuyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için aynı zamanda çocuğunuzun akıllı telefonuna Chat with Parents uygulamasını yüklemeniz ve eşleştirmeniz gerekiyor.

Find My KidsİNDİR Chat With ParentsİNDİR

Kullanım ve internet sitesi engellemek için: Google Family Link

çocuğun telefonundaki uygulamaları engelleme

İşlevi: Çocuğunuzun erişmesini istemediğiniz uygulamaları ve internet sitelerini alıkoymak. Puanı: 4,2 Boyutu: 14 MB

En iyi işlevi çocuklarınızın erişmesini özlem etmediğiniz internet sitelerini ve uygulamaları engellemek olan Google Family Link, bununla birlikte ekran başında kalma süresi takibi, aygıt kilitleme, öğretmenler tarafından önerilen uygulamaları görme, cihazın konumunu takip etme ve aile grubu oluşturup yazışma gibi özellikler de barındırıyor. Natürel oysa uygulamayı çocuğunuzun cihazına da kurup eşleştirmeniz gerekiyor.

Google Family LinkİNDİR

Sağlıkla ilgili sorularınızı gerçek zamanlı olarak doktorlara sormak için: Doktorum

doktorum

İşlevi: Çocuğunuzda beliren bir semptomla alakalı canlı olarak doktorlardan veri almak. Puanı: 4,1 Boyutu: 6,6 MB

Ebeveynlik dışarıda genellikle bir afiyet sorunu yaşadığınızda ya da bir semptom gösterdiğinizi düşündüğünüzde doktoru ayağınıza getirmenize yarayan Doktorum uygulaması, canlı olarak reel doktorlara yazıyla derdinizi anlatıp data almanızı sağlıyor. Ama çocuğunuzla ilgili bir afiyet sorunu olduğunda da çok işinize yarayacak bir mobil başvuru olduğunu belirtelim.

DoktorumİNDİR DoktorumİNDİR

Öteki anneler ile sohbet edip alışveriş yerine getirmek için: Mommy

ikinci el çocuk ürün satışı

İşlevi: Öteki annelerle bilgi ve ikinci el bebek eşyası alışverişi. Puanı: 4,2 Boyutu: 26 MB

Bilhassa yeni annelerin en çok faydalanacağı mobil tatbik olan Mommy, uygulamayı kullanan öteki anne ve anne adaylarıyla sohbet edip merak ettiğiniz şeyleri öğrenmenize olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra ikinci el olarak bebek ve çocuk eşyaları alım satımı da yapabiliyorsunuz.

MommyİNDİR MommyİNDİR

Bebeğinizi uğultu sesiyle daha kolay uyutabilmek için: Sound Sleeper

İşlevi: Uğultu sesiyle bebeğinizin daha kolay uyumasını karşılamak. Puanı: 4,7 Boyutu: 93 MB

Bildiğiniz gibi bebekler, bilhassa de yeni doğanlar elektrikli süpürge gibi uğultu sesleri duyunca sakinleşir ve uyuyakalırlar. Bunun sebebi ise anne karnındayken aynı bu şekilde dışarıyı duyuyor ve bu sayede dışardayken de dar hissediyor olması. Sound Sleeper uygulamasıyla bebeğinize istediğiniz an bu uğultu sesini dinletebilir ve kolayca uyutabilirsiniz.

Sound SleeperİNDİR Sound SleeperİNDİR

Etrafınızdaki oyun alanı ve parkları zahmetsizce bulmak için: Oyun Alanı Bulucu

oyun alanı ve park bulma

İşlevi: Etrafınızdaki oyun alanı ve parkları bulmak. Puanı: 3,2 Boyutu: 5 MB

Oyalanacak vaktiniz olduğunda, çocuğunuzla parkta veya oyun alanında süre dinmek istediğinizde yakınınızdaki bütün oyun alanlarını ve parkları gösteren Oyun Alanı Bulucu isimli mobil tatbik fazla yardımsever oluyor. Bilhassa bilmediğiniz bir bölgedeyken bu başvuru formu fazla işinize yarayacak.

Oyun Alanı BulucuİNDİR

Ailedeki herkesin birbirinin nerede olduğunu görebilmesi için: Family Locator

çocuk aile konum görme

İşlevi: Tüm aile bireylerinin birbirlerinin nerede olduklarını görmek. Puanı: 4,2 Boyutu: 52 MB

Sadece sizin çocuğunuzu yok, çocuğunuzun da sizin nerede olduğunuzu görmesine yarayan bu mobil kullanım, özellikle birinin kalabalıkta kaybolması gibi durumlarda çok işe yarayan bir uygulamadır. Sizin yanı sıra çocuğunuzun da sizi bulabiliyor olması büyük bir fazla.

Family LocatorİNDİR Family LocatorİNDİR

Böylelikle bir ebeveyn olmanızı kolaylaştıracak en iyi 6 mobil tatbik listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıca devlete ait Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top