Haber

EA, Sistem Gereksinimlerini Yükseltmemek İçin FIFA 21’i PC’de Eski Nesil Olarak Çıkarttı

EA, Sistem Gereksinimlerini Yükseltmemek İçin FIFA 21'i PC'de Eski Nesil Olarak Çıkarttı

Dünyanın en popüler futbol oyunu olan FIFA serisi, bununla beraber EA’in de amiral gemisi oyunlarından bir adam başına konumunda bulunuyor. Tabiri caizse EA için bir para sayma makinesi olan FIFA oyunları, ne değin fazla oyuncuya ulaşırsa şirket için böylece ideal olduğu anlamına geliyor.

EA Sports da FIFA 21 oyununda iyice böyle bir politika güdüyor. Şirket, olabildiğince çok oyuncuya ulaşabilmek için PC’de oyunun eski cins sürümünü yayınladı. Bu sayede PC oyuncularından istenen sistem gereksinimleri de yükseltilmemiş oldu.

FIFA 21, PC’de yeni nesil olarak çıkarılmadı

fifa 21, fifa 21 mbappe

FIFA’nın yönetimle ilgili yapımcılarından Aaron McHardy, oyunun PC’de hangi nesle çıkabileceğine görmek için oyuncuların sahip oldukları donanımlara baktıklarını dile getirdi. McHardy, oyunu beşinci nesilde çıkarmaları durumunda zorunlu olan minimum donanım özelliklerinin, çoğu oyuncuyu haricen bırakacağını söyledi.

McHardy, bu sebepten ötürü oyunun PC sürümünün FIFA’nın dördüncü nesil sürümü olarak çıkarmaya karar verdiklerini ve bu sayede FIFA oynamak isteyen herkese kapılarını açıklarını ifade etti. Gerçekten bu şart zaten tahmin edilen ve görülen bir şeydi en azından kurulmuş oldu.

Şu lahza geçiş neslinde olduğumuz için EA’den böyle bir atak gelmesi çok da şaşılacak olmadı. Oysa şirketin FIFA 22’de nasıl bir politika güdeceği merak ediliyor. Şirket, FIFA 22’nin PC sürümünü PlayStation 5 / Xbox Series X temelli mi çıkaracak yoksa eski cins sürümle devam mı edecek? Hem Konami’nin de PES 2022’nin sürümünü Unreal Engine 4 ile mi yoksa Unreal Engine 5 ile mi çıkaracağını bekleyip göreceğiz.

Comments
To Top