Haber

DxOMark, Artık Kablosuz Hoparlörleri Test Edecek (İlk Puanlar Geldi Bile)

DxOMark, Artık Kablosuz Hoparlörleri Test Edecek (İlk Puanlar Geldi Bile)

Her ne dek yaptığı testlerle tartışmalara konu olsa da zeki telefon almayı düşünenlerin önemsedikleri kamera test platformu DxOMark, yeni bir test kriteri daha başlattı. Şirket bundan böyle akıllı telefonların yanı sıra, kablosuz hoparlörler için de birtakım testler gerçekleştirecek. Platform, yeni deneme grubunu “DxOMark Speaker” olarak isimlendiriyor.

Yeni test gruplarıyla ilgili açıklamalarda bulunan DxOMark Pazarlama Birimi Başkan Yardımcısı Nicolas Touchard, sektörde çok fazla kablosuz hoparlör olduğunu söyledi. Tüketicilerin, kendilerine bildirilenden çok daha pozitif bilgiye sahip edinmek durumunda olduklarını söyleyen Touchard, yeni deneme gruplarıyla birlikte akıllı telefonların yanı sıra kablosuz hoparlörlerle ilgili de bilgi paylaşımlarında bulunacaklarını söyledi.

Kablosuz hoparlör

Aslına bakacak olursak DxOMark ekibi, ses testlerine fazla da uzakta yok. Çünkü şirket, 2019 yılı itibarıyla akıllı telefonların ses kalitesini zaten deneme ediyor. Ekibini genişletmeye karar veren şirket, yeni test kategorisiyle de daha fazla tüketiciye ulaşmış olacak. Fakat şirketin kablosuz hoparlörlere oluşturacağı testlerin tartışmalara konu olup olmayacağını vakit gösterecek.

bu vesileyle DxOMark, kablosuz hoparlörler için birincil testlerini de gerçekleştirmiş durumda. anlaşılan şirket, uygun fiyatlı ve gelişmiş modelleri ayrı olarak sınıflandıracak. Yapılan testlere baktığımızda, şu esas değin en yüksek puanın Harman Kadron tarafından üretilen  “Citation 200” isimli kablosuz hoparlöre verildiğini görüyoruz. Platform yöneticileri, yaptıkları testler sonucunda bu kablosuz hoparlöre 147 puan verdiler.

DxOMark’ın kablosuz hoparlör testleri işte böle sıralanıyor

DxOMark

Comments
To Top