Haber

Dwayne ‘The Rock’ Johnson’ın Rol Aldığı 10 Sürükleyici Film

Dwayne 'The Rock' Johnson'ın Rol Aldığı 10 Sürükleyici Film

Sinema ve oyunculuk dünyasına 1999 yılında antre yapan ve öncesinde profesyonel bir pehlivan olan Dwayne Johnson, 1972 yılında dünyaya geldi. Son olarak Jumanji: Next Level filminde irtifa belirten Dwayne Johnson, önümüzdeki yıllarda vizyona girmesi beklenen Black Adam filmi için de başrolü kabul etmiş durumda.

Aktörlüğünün yanında yapımcı olarak da büyük yapımlarda adını gördüğümüz ünlü oyuncu, 2017’de vizyona giren Baywatch, 2018’de vizyona giren Skyscraper ve geçtiğimiz yıl vizyona giren Hobbs & Shaw başta elde etmek üzere birçok yapımda yapımcı olarak yer aldı. Dwayne Johnson’ın adını öncelikle büyük kitlelere duyurduğu üretim ise 2002’de vizyona giren The Scorpion King filmi oldu.

Dwayne Johnson’ın en iyi 10 filmi:

Ringde Bir Aile (Fighting with My Family) Çabuk ve Coşmuş 7 (Furious 7) Yerine Koyma Polisler (The Other Guys) Süratli ve Coşmuş 5: Rio Soygunu (Fast Five) Jumanji: Barbar Orman (Jumanji: Welcome to the Jungle) Merkezi İstihbarat (Central Intelligence) The Rundown Muhbir (Snitch) San Andreas Gökdelen (Skyscraper)

Gökdelen (Skyscraper):

Sene: 2018 IMDb puanı: 5,8 Nesil: Aksiyon, Serüven Oyuncular: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han

Son yıllarda vizyona girmiş olan aksiyon filmleri arasında adını sıkça duyduğumuz Skyscraper, tepe korkusu olanlar için gayet gerilim doymuş bir yapım. 225 katlı bir gökdelenin yanmaya başlaması ve Dwayne Johnson’ın yaşam verdiği Will Sawyer’ın ailesini kurtarmaya çalışmasını konu bölge yapımın vizyon tarihi 2018.

IMDb’den 5,8 puan bölge yapımın yönetmen koltuğunda Rawson Marshall Thurber oturuyor. Skyscraper, Dwayne Johnson’ın yer aldığı son 5 filmden biri.

San Andreas:

Sene: 2015 IMDb puanı: 6,1 Cins: Aksiyon, Serüven Oyuncular: Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario

Aksiyon anlamında gayet doyurucu bir yapım olan San Andreas, Kaliforniya’da gerçekleşen büyük bir depremi konu alıyor. Konu ve akıntı bakımından 2012 adlı filmi hatırlatan San Andreas, oldukça çok başarılı görsel efekt içeriyor.

Yönetmen koltuğunda Brad Peyton’ın oturduğu filmin IMDb puanı 6,1. Dünyanın sonu ve sanki felaket senaryolarından hoşlanan izleyicileri memnun etme edebilecek bir yapım olan San Andreas’ın vizyon tarihi 2015.

Muhbir (Snitch):

Yıl: 2013 IMDb puanı: 6,4 Cins: Aksiyon, Drama Oyuncular: Dwayne Johnson, Susan Sarandon, Jon Bernthal

Oğlu suçsuz olmasına rağmen 20 yıl hapis cezasına mahkum edilen bir babanın polisle işbirliği yaparak oğlunu kurtarmaya çalışmasını anlatan Snitch, konusu itibariyle ayrı bir film. Dwayne Johnson’ın hikayedeki babayı canlandırdığı Snitch’in vizyon tarihi 2013.

IMDb puanı 6,4 olan Snitch’in yönetmen koltuğunda Ric Roman Waugh oturuyor. Filmin senaryosunu ise yönetmen koltuğundaki Waugh ve Justin Haythe yazdı.

The Rundown:

Yıl: 2003 IMDb puanı: 6,7 Cins: Aksiyon, Macera Oyuncular: Dwayne Johnson, Seann William Scott, Christopher Walken

Indiana Jones filmlerini andıran bir üretim olan The Rundown, Dwayne Johnson’ın kariyerinde yer aldığı beşinci film olma özelliğini taşıyor. Listemizdeki en eski film olan The Rundown, bir yeraltı liderinin oğlu olan Travis’in Amazon’da kaybolmasını ve ana karakterimizin onu kurtarmaya çalışmasını anlatıyor. IMDb puanı 6,7 olan filmin yönetmen koltuğunda Peter Berg oturuyor. 

Merkezi İstihbarat (Central Intelligence):

Sene: 2016 IMDb puanı: 6,3 Nesil: Aksiyon, Komedi Oyuncular: Dwayne Johnson, Kevin Hart, Danielle Nicolet

Aksiyon ve komedi öğelerini bir arada barındıran Central Intelligence, bu nesil filmlerde görmeye alıştığımız Kevin Hart’ı da kadrosunda barındırıyor. Dwayne Johnson’ın Bob Stone adlı karaktere yaşam verdiğin filmin vizyon tarihi 2016.

IMDb’den 6,3 puan bölge filmin yönetmenliğini Skyscraper’da da adını gördüğümüz Rawson Marshall Thurber üstlendi.

Jumanji: Vahşi Orman (Jumanji: Welcome to the Jungle):

Sene: 2017 IMDb puanı: 6,9 Cins: Aksiyon, Macera Oyuncular: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart

Jumanji film serisinin 1995’ten sonraki ikinci filmi olan Jumanji: Welcome to the Jungle, duyurulması ile birlikte Jumanji hayranlarını heyecanlandıran bir üretim oldu. Başrolünde Dwayne Johnson’ı gördüğümüz film, bir kesim tarafından güzel karşılanmadı. Bunun sebebi olarak ise birincil filmin ardından oluşan beklentinin karşılanamamış olması gösteriliyor.

IMDb puanı 6,9 olan filmin yönetmen koltuğunda Jake Kasdan oturuyor. Jake Kasdan, serinin bir sonraki filminin de yönetmeni olarak karşımıza çıktı.

Süratli ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (Fast Five):

Sene: 2011 IMDb puanı: 7,3 Tür: Aksiyon, Serüven Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

Dwayne Johnson’ın Süratli ve Şahlanmış serisine antre yaptığı film olan Seri ve Öfkeli 5, serinin ilk bol aksiyon içeren filmi olarak biliniyor. Filmde Hobbs adlı bir karaktere yaşam veren Dwayne Johnson, bu filmle birlikte serinin hikayesinde manâlı bir yer tutmaya başladı.

IMDb puanı 7,3 olan filmin yönetmen koltuğunda Justin Lin oturuyor. Dwayne Johnson ile birlikte ünlü oyuncu Gal Gadot’un da kadroda önemli bir yere sahip olduğu film, aksiyon açısından gayet doyurucu.

Protez Polisler (The Other Guys):

Sene: 2010 IMDb puanı: 6,6 Tür: Aksiyon, Komedi Oyuncular: Dwayne Johnson, Will Ferrell, Derek Jeter, Mark Wahlberg

Absürt komedi kategorisinin en başarılı yapımlarından biri olabilecek Yedek Polisler, 2010’da vizyona girdiğinde büyük bir hasılat başarısı yakaladı. Artist oyuncu açısından gayet batmış bir kadrosu olan yapımın yönetmen koltuğunda Adam McKay oturuyor.

New York’ta devir yapan iki serüvenci polisin yaşadıklarını konu alan Değiştirme Polisler, IMDb’den 6,6 puan aldı. Filmin oyuncuları aralarında artist oyuncu Samuel L. Jackson da yer alıyor.

Çabuk ve Şahlanmış 7 (Furious 7):

Yıl: 2015 IMDb puanı: 7,1 Tür: Aksiyon, Macera Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

2013’te bir trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker’a veda niteliği taşıyan Hızlı ve Coşmuş 7, aksiyon ve macera arayan sinema severlerin gözlerini doldurmuştu. Yönetmenliğini Saw (Testere) serisinden tanıdığımız James Wan’ın yaptığı film, IMDb’den 7,1 puan aldı.

Vizyona girişinin ikinci haftasında 800 milyon dolar hasılat yapmış olan Süratli ve Coşmuş 7, kadrosunda sanatkâr oyuncu Jason Statham’ı barındırıyor. Jason Statham’ın yanı sıra Gal Gadot, Ludacris ve Michelle Rodriguez de Paul Walker’a veda eden yapımda yer aldı.

Ringde Bir Aile (Fighting with My Family):

Sene: 2019 IMDb puanı: 7,1 Cins: Drama, Komedi Oyuncular: Dwayne Johnson, Florence Pugh, Lena Headey

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Fighting with My Family, bir takım tanıdığımız isimlerden oluşan bir kadroya sahip. Game of Thrones’ta Cersei karakterine hayat veren Lena Headey’in başrol oyuncularından biri olduğu filmin yönetmen koltuğunda Stephen Merchant oturuyor.

Fighting with My Family, WWE’de adını duyurmuş olan profesyonel pehlivan Saraya-Jade Bevis’in hayatını konu alıyor. Eski bir profesyonel pehlivan olan Dwayne Johnson ise filmde kendi karakterine yaşam veriyor.

Comments
To Top