Haber

Duracell isn’t secretly paying Microsoft to put AA batteries in Xbox controllers

Duracell isn’t secretly paying Microsoft to put AA batteries in Xbox controllers

“Xbox Oyun Kumandaları Duracell ile ‘Sabit Anlaşma’ Nedeniyle Hala AA Batarya Kullanıyor,” Stealth Optional’nin başlığında yazıyor. Başlık, çıkış noktasının Duracell’in Birleşik Krallık pazarlama müdürü Luke Anderson ile yaptığı son röportajı vurguluyor ve Stealth Optional’e “Duracell ve Xbox ile tekrar tekrar bu ortaklık var … Duracell ve Microsoft’un yürürlükte olduğu sürekli bir anlaşma var” dedi.

Bu mülâkat yayınlandıktan sonra, bazı kuruluşlar makaleye atıfta bulunarak, Microsoft’un hala bir takım kablosuz oyun denetleyicilerine zor sağlamak için AA pilleri kullanmasının nedeninin bu olabileceğini düşündü.

Bu doğru değil. Bir Microsoft sözcüsü, Eurogamer’a, standart kablosuz Xbox denetleyicilerinin denetleyicinin içinde bir batarya meydana getirmek yerine hala AA piller kullanmasının bir nedeni olarak, “Tüketicilere standart Xbox Kablosuz Denetleyicilerimiz için batarya çözümlerinde bilerek seçenek sunuyoruz” dedi.

“Standart Xbox Kablosuz Oyun Kumandalarımız için tüketicilere batarya çözümlerinde bilinçli olarak seçenek sunuyoruz.”

“Buna, herhangi bir markanın AA pillerinin, Xbox Sorumluluk Edilebilir Pilin, iş ortaklarımızın çok miktar çözümlerinin ya da konsola veya PC’ye takıldığında denetleyiciye güç sağlayabilen bir USB-C kablosunun kullanımı dahildir.”

Kuşkusuz, Microsoft’un bir takım kablosuz denetleyicileri için AA pilleri faydalanma kararından öncelikle bahsetmesi yok. Nisan ayında Digital Foundry ile konuşan Xbox iki taraflı program yönetimi direktörü Jason Ronald, “Xbox sahiplerinin büyük bir kısmının” hala pil kullanmayı seçim ettiğini açıkladı. Microsoft, 2018’de The Verge’e, standart denetleyicilerin pillere güvenmesinin, şirketin oyuncu tabanına bir seçenek sunmayı sevmesinden kaynaklandığını bile söyledi.

Bu yoklama cihazlarında AA pil uygulamak benim için sorun yok; Rakipleri kabloları kullanarak yük eden yerleşik pillere döndüğünde Microsoft’un neden denetleyicilerindeki pillere güvendiğine dair bazılarının sahip olabileceği kafa karışıklığını anlayabiliyorum. Şüphesiz en çevre dostu seçenek yok, ancak yine de pilleri tercih edenler için mutlu bir etraf sağlarken, bunun yerine şarj edilebilir bir pil takımı kullanmayı tercih edenler için de bir seçenek sunuyor.

Comments
To Top