Haber

Dünyanın İlk Katlanabilir Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı Lenovo ThinkPad X1 Fold Türkiye’de

Dünyanın İlk Katlanabilir Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı Lenovo ThinkPad X1 Fold Türkiye'de

Çinli teknoloji şirketi Lenovo, bu yılın başlarında düzenlenen CES 2020’de, Lenovo ThinkPad X1 Fold’u “dünyanın ilk katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarı” sıfatıyla tanıtmıştı. Yaklaşık 2 ay dek önce ABD’de astronomik bir fiyatla ön siparişe açılan ThinkPad X1 Fold, bundan böyle Türkiye’de de ön siparişe açılmış durumda.

Samsung Galaxy Fold gibi katlanabilir zeki telefonlar, tablet ile zeki telefon deneyimini bir araya getirirken; Lenovo ThinkPad X1 Fold, tablet ile dizüstü bilgisayar deneyimini bir araya getiriyor. Zira ThinkPad X1 Fold’u ister “L” pozisyonda tutarak dokunmatik ekranlı bir küçük dizüstü bilgisayar olarak kullanabiliyor, ister bütün açık pozisyonda kablosuz bir klavyeye bağlayarak 13 inçlik bir bilgisayar olarak kullanabiliyor, isterseniz de elinize alıp bir tablet gibi kullanabiliyorsunuz.

Lenovo ThinkPad X1 Fold’un ayrı tatbik senaryoları

thinkpad x1 fold

Lenovo ThinkPad X1 Fold’u katlanabilir akıllı telefonlardan ayıran en kayda değer özelliklerden biri de bir mobil işletim sistemi ile yok, Windows 10 Pro gibi profesyonellerin kullanımı için geliştirilmiş bir işletim sistemi ile çalışıyor olması. Microsoft’un çift ya da katlanabilir ekranlı cihazlar için geliştirmekte olduğu işletim sistemi Windows 10X az önce piyasaya sürülmediğinden şu lahza için özelleştirilmiş bir Windows 10 deneyimi ile idare etmeniz gerekiyor.

x1 fold tasarım

Lenovo ThinkPad X1 Fold özellikler

Ekran: 13.3 inç OLED (2048×1536) İşlemci: Intel Core i5 RAM: 8GB LPDDR4X Grafik: Intel UHD Graphics Depolama: 1 TB’a dek NVMe SSD Batarya: 50Whr Bağlantı Noktaları: 1x USB Type C Gen 1, 1x USB Type C Gen 2, 1x SIM kart, 1x DisplayPort (USB Type C ile) Kablosuz Temas: WiFi 6, 5G/LTE/4G, Bluetooth 5.0

thinkpad x1 türkiye

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Lenovo ThinkPad X1 Fold fazlasıyla özel bir cihaz ve fiyat etiketi de buna kadar emin durumda. Zira Lenovo Türkiye’nin ThinkPad X1 Fold için yayınlamış olduğu ön sipariş sayfasına kadar  “dünyanın birincil katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarı” Türkiye’de 42.499 TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Comments
To Top