Haber

Dünyanın İlk Elektrikli Ralli Otomobili Opel Corsa-e Rally, Piste Çıkmak İçin Onay Aldı

Dünyanın İlk Elektrikli Ralli Otomobili Opel Corsa-e Rally, Piste Çıkmak İçin Onay Aldı

Alman otomobil üreticisi Opel, dünyanın birincil elektrikli ralli otomobili Corsa-e Rally’yi geçtiğimiz sene bir otomobil fuarında tanıtmıştı. Iyice elektrikli olan Corsa-e Rally model 4 vasıta, üç gün süren ve 1500 kilometreye varan bir takım testlerden geçerek, Alman Ralli Şampiyonası’nın iki ayağına dahil olmayı başardı. 

Alman Ralli Şampiyonası’nın iki ayağında, aracın pil sıcaklığı ve süresi gibi bir takım detaylar birincil kez yarış ortamında test edildi. Yapılan 3 jurnal testlerden ve şampiyonadan alınan sonuçlar neticesinde Corsa-e Rally model araçların, kendi turnuvaları için hazırlanmış olduğu onaylanmış oldu. 

Corsa-e Rally, ADAC Opel e-Rally Cup için hazır

Opel Corsa-e rally ralli otomobili

Opel’in Corsa-e Rally model elektrikli araçları, yazılımından sürüş süresine değin birçok farklı teste tabii tutuldu. Pferdsfeld Test Merkezi’nde yapılan testlerde yeni elektrikli araçlara Marijan Griebel, Horsthattan ve Volker Styreck gibi tecrübeli yarış pilotları eşlik etti. Opel’in vermiş olduğu bilgilere tarafından Corsa-e Rally, 100 kW (136 beygir) güce sahip. 

Alman Ralli Şampiyonası’nın iki ayağında boy belirten Corsa-e Rally, kendi turnuvası olan ADAC Opel e-Rally Cup’ta bitmiş yükseklik gösterecek. Opel Motorsport Direktörü Jörg Schrott, bugüne değin yapılan testlerin bu turnuva için büyük tartı taşıdığını ve aracın piste çıkmaya artık hazır olduğunu belirtti. 

ADAC Opel e-Rally Cup, sadece Opel markalı elektrikli araçların yer aldığı bir yarış olacak. Yarış, 2021 yılının ilkbahar aylarında başlayacak ve toplamda 8 ayaktan oluşacak. 

Comments
To Top