Haber

Dünyaca Ünlü YouTuber Jake Paul: COVID-19, Bir Aldatmacadan İbaret

Dünyaca Ünlü YouTuber Jake Paul: COVID-19, Bir Aldatmacadan İbaret

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını hayatımızı esir almaya devam ederken, salgınla ilgili tartışmalar da bitirmek bilmiyor. Daha önce Elon Musk’ın uyarı çeken çıkışlar yaptığı “Salgın yalan” düşüncesine, dünyaca meşhur YouTuber Jake Paul göre da destek geldi. Paul, bugüne dek 1,5 milyon civarında insanın hayatına mal olan salgının, bir aldatmacadan ibaret olduğunu söyledi.

Aslına bakacak olursak Paul, benzer açıklamaları daha önce de yapmıştı. Temmuz ayında bir görüşme esnasında salgınla ilgili konuşan YouTuber, salgın sürecinde parti vermekten vazgeçmeyeceğini açıklama etmişti. Bu defa de The Daily Beast’e konuşan Jake Paul, salgının bir aldatmacadan ibaret olduğunu, ABD’nin bir lahza önce bu durumu bir kenara bırakıp normale dönmesi gerektiğini söyledi.

“İnsanlar olup bitenle başa çıkabilmek için alkol ve uyuşturucuya yöneldi”

YouTube Jake Paul

Paul, konuyla ilgili açıklamalarında salgın nedeniyle milyonlarca kişinin işsiz kaldığını, işletmelerin battığını söyledi. Toplumun, yaşanan olayları atlatabilmek için içki ve uyuşturucuya yöneldiğini açıklayan YouTuber, bunun COVID-19 salgınından fazla daha önemli olduğunu açıklama etti. Jake Paul’a tarafından koronavirüs salgınının niçin olduğu COVID-19 hastalığı ile grip nedeniyle ölümlerin sayısı benzer. Paul’un açıklamaları, ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamaları anlattı.

Dünyaca ünlü YouTuber’ın uyarı çektiği başka bir husus ise salgınla ilgili kimsenin hiçbir şey söyleyemiyor oluşu. Salgın hakkında ne düşüneceğini bile bilmediğini ifade eden Paul, kimsenin de içten sürükleyici bir şey düşünüp, hareket edemediğini savunuyor. Bunun nedenini de kimsenin bu salgına karşı bir cevabının olmamasına bağlayan YouTuber, kendisinin böyle bir şey bir şey için yaşamayı bırakmayacağını belirtiyor.

Comments
To Top