Haber

Dünya Genelinde Kasım 2020’de En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Dünya Genelinde Kasım 2020'de En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Birkaç gündür yayımladığı verilerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran veri analiz şirketi Sensor Tower, kasım ayının en fazla indirilen mobil uygulamalarını açıkladı. Platform göre açıklanan verilere göre zeki telefon kullanıcıları, kasım ayında en çok WhatsApp’ı indirdiler. Google Play Store’daki indirme miktarı, WhatsApp‘ın bir numaraya yerleşmesini sağladı.

iPhone kullanıcıları, kasım ayında en çok TikTok’u indirirken Google Play Store kullanıcılarının en çok indirdikleri tatbik WhatsApp oldu. Bir ay baştan başa 58 milyonu aşan indirme sayısına ulaşan WhatsApp, bu indirmelerin yüzde 30’unu Hindistan, yüzde 10’unu da Nijerya’dan sağladı. Bilhassa de Çinli teknoloji şirketlerinin Hindistan‘a olan ilgisi ve yerinde fiyatlı telefonları, ülkedeki tüketicileri yeni bir zeki telefon almaya itmiş gibi görünüyor.

İşte kasım ayında dünyanın en çok indirilen mobil uygulamaları

kasım ayının en çok indirilen uygulamaları

Algılayıcı Tower’ın açıkladığı verilere göre, kasım ayında dünyanın en çok indirilen uygulaması TikTok oldu. Sırasıyla Facebook, Weather & Radar USA, Instagram, ZOOM, Snapchat, Messenger, Telegram ve SnackVideo, TikTok’u peşine düşüp takip eden uygulamalar olarak karşımıza çıktı. Bir dönemlerin en popüler sosyal ağlarından Snapchat‘in birincil onda yer alması, işaret bir istatistik bilimi olarak görülebilir.

bu vesileyle TikTok’un, kasım ayında en fazla hasılat yapan dilekçe olduğu açıklanmıştı. İndirme sayısında da dünya ikincisi olarak karşımıza meydana çıkan platform, bu ay 55 milyona yakın indirme sayısına ulaştı. Bu indirme sayısının yüzde 12’si Çin’den, yüzde 8’i ise Endonezya’dan geldi. Bu istatistik bilimi, TikTok’un dünya genelinde yayılmaya devam ettiğinin en net göstergesi.

App Store’un kasım ayı istatistikleri şu şekilde

App Store

TikTok YouTube ZOOM Instagram Facebook WhatsApp Taobao WeChat Messenger Gmail

Google Play Store’un kasım ayı istatistikleri ise şu şekilde kendini gösterdi

Google Play Store

WhatsApp Weather & Radar USA Facebook TikTok Instagram Snapchat SnackVideo ZOOM Telegram Messenger

Comments
To Top