Haber

Dumlupınar Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Geliştirilen Video Konferans Uygulaması: Arsimeet

Dumlupınar Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Geliştirilen Video Konferans Uygulaması: Arsimeet

Koronavirüs sebebiyle evlerimize kapandığımız son 1 yıl içinde hem eğitim keza de alıştırma hayatını sürdürmek büyük oranda konferans uygulamalarına düştü. Böylece fakat konferans uygulamalarının mobil sürümleri, 2020 yılının azami indirilen uygulamaları arasına da girmeyi başardı.

Bugünse Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yapay Akıl & Bilişim Teknolojileri Topluluğu (YAZTEM) tarafından geliştirilen video konferans uygulamasıyla karşınızdayız. Üniversite topluluğuna geliştirilen video konferans uygulaması, demin yayınlanmamış olsa da kullanıcılarına sunacağı özellikleriyle böylece fazla kurumun ihtiyaçlarını karşılamayı vadediyor.

Sınırsız katılımcı, toplantı, ekran paylaşımı:

arsimeet

‘Arsimeet’ isimli video konferans uygulaması, günümüzün popüler video konferans uygulamalarının sunduğu birçok özelliği sunuyor. Uygulama, toplantılara herhangi bir kişi sınırı getirmemekle birlikte sınırsız sayıda buluşma oluşturulmasına, sınırsız ekran paylaşımına ve sınırsız yetki ve moderasyona da (sınırsız özellikler şirketler için önerilen Ultimate planında sunuluyor) imkân tanıyor.

4K Ultra HD çözünürlüğünü destekleyen Arsimeet, konferans sırasında oylama işlemi, aylık raporlama ve istatistik edinimi, toplantıda laf isteme, toplantıyı kaydetme, lobide bekletme ve beyaz tahta özelliklerine de konut sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra şüphesiz toplantı esnasında mesajlaşabiliyor, video ve ses görüşmesi, dosya paylaşımı da yapabiliyorsunuz.

arsimeet

Dilekçe, uçtan uca şifreleme yöntemiyle toplantıların güvenliğini en üst düzeye çıkarıyor. Google’ın WebRTC projesini esas bölge kullanım, bu sayede web tabanlı olarak çalışabiliyor. Yani uygulamadan faydalanmak için uygulamayı indirmeniz koşul yok. Son olarak uygulama, kurumların bireysel sunucularında da çalışabiliyor.

Öğrenci topluluğu, geliştirdiği video konferans uygulaması Arsimeet’i mobil ve masaüstü versiyonlarını yakın zamanda yayınlamak için geliştirmeler üstünde çalışıyor. Eğitim amaçlı kullanılan her platformda pandemi döneminde bedava olarak kullanılabilecek kullanım derhal Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde deneme ediliyor.

Comments
To Top