Haber

Ducati’nin Lamborghini’den Esinlenerek Tasarladığı Motosiklet: Diavel 1260 Lamborghini

Ducati'nin Lamborghini'den Esinlenerek Tasarladığı Motosiklet: Diavel 1260 Lamborghini

Hemen her otomobil tutkununu kendine hayran bırakmayı başaran İtalyan Lamborghini’nin en özel araçlarından bir adam başına Sian. Şirketin hibrit motorlu birincil arabulucu olan ve sınırlı sayıda üretilen araç, ilk olarak geçtiğimiz yıl duyurulmuştu. Aracın tüm örnekleri bugüne kadar satıldı ama bir motosiklet üreticisi, bu arabulucu unutturmamaya yemin içerek etkileyici bir girişime imza attı. Ducati, Lamborghini Sian’dan esinlenerek tasarladığı “Diavel 1260 Lamborghini” isimli motosikletini, tüm ihtişamıyla duyurdu.

Ducati’nin Lamborghini’den esinlenerek oluşturduğu motosiklet, Diavel 1260 S isimli modelin özelleştirilmiş bir versiyonu. İki şirket arasındaki iş birliğinin ortak bir sonucu olarak karşımıza meydana çıkan Diavel 1260 Lamborghini, özellikle de tasarım ve kullanılan parçalar açısından kendine hayran bırakıyor. Çünkü motosikletin tasarımı, başından sonuna kadar Lamborghini Sian’da kullanılan parçalarla şekillendirildi.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini işte böyle görünüyor

Ducati Diavel 1260 Lamborghini

Tasarımcılar, bu özel motosikleti eşsiz bir ülkü getirebilmek için karbonfiber kaplama kullandılar. Ayrıca en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlanmış susturucu kapağı, ambar kapağı, rüzgarlık, çamurluk, gösterge paneli, far çerçevesi ve koltuk kullanan tasarım ekibi, motosikletin geleneksel yapısını farklı bir ışık halkası getirdiler. Bu motosikletin jantları da Lamborghini Sian’a çok benzetilmeye çalıştı.

Sian ile Diavel 1260 Lamborghini’yi bağlı yana getirdiğinizde, işte bu güzellikle karşılaşıyorsunuz

Sian ve Diavel 1260 Lamborghini yan yana

Lamborghini Sian’dan esinlenilerek oluşturulan motosiklet, performans açısından da güzel düzeyde. 1.262 cc’lik V4 motorun kullandığı Diavel 1260 Lamborghini, 162 at gücünde. Şirket, aracın hızına dair herhangi bir açıklama yapmadı ancak Diavel 1260 Lamborghini’nin süper otomobilleri aratmayacak bir performansının olacağı aşikar. Ayrıca bu motosiklete sahip olan bir kişi; çekiş kontrolü, viraj ABS’si, ayarlanabilir süspansiyon, Ducati Wheelie Control EVO (DWC) ve Ducati Power Launch Evo gibi teknik özellikleri de kullanabilecek. 

Ducati’nin yaptığı açıklamalara tarafından Diavel 1260 Lamborghini, sadece 630 adet üretilecek. Hatırlayacak olursanız Lamborghini Sian da yalnızca 63 adet üretilmişti. 63’ün önemi, Lamborghini’nin 1963 yılında sabit olmasından kaynaklanıyor. Bu özel motosiklete sahip edinmek isteyen tüketicilerin yapacakları ödeme ise 31.995 dolar (yaklaşık 250 bin TL + vergiler) olarak belirlendi.

Comments
To Top