Haber

Dönem izleme uygulaması, kullanıcılara gizlilik konusunda yalan söylediği ücretleri belirler

Dönem izleme uygulaması, kullanıcılara gizlilik konusunda yalan söylediği ücretleri belirler

Popüler bir dönem ve doğurganlık izleme uygulaması, Facebook ve Google dahil olmak üzere üçüncü taraf firmalarla özel sağlık bilgilerini paylaşma konusunda kullanıcılara yalan söylediği iddiaları üzerine Federal Ticaret Komisyonu ile anlaştı. Adet ve yumurtlama izleme uygulaması Flo’nun 100 milyondan pozitif kullanıcısı var.

Şikayette, FTC Flo’nun kullanıcılara bilgilerinin dar tutulacağını söylediğini bahis ediyor. Arkasından, dönemlerinin tarihleri ​​ve gebelik planları dahil edinmek üzere hassas sıhhat verilerini uygulamaya pazarlama ve inceleme hizmetleri karşılayan dış şirketlerle paylaştı. Keza bu verilerin nasıl kullanılacağını da sınırlayamadı.

Hareket, Facebook’un hassas sıhhat bilgilerini kullanıcıların profilleriyle eşleştirmesine izin verebilirdi

​​Hareket, Facebook’un alıngan sağlık bilgilerini kullanıcıların profilleriyle eşleştirmesine ve bunlara karşın reklamları daha etkin bir şekilde hedeflemesine izin verebilirdi. Bir Takım kullanıcılar özel bilgileri Flo gibi bir uygulamayla paylaşmaya büyük bir sosyal ağdan daha fazla hevesli olduklarından, ifşaatlar istilacı olabilir.

“Alıngan afiyet bilgilerini toplayan, kullanan ve paylaşan uygulamalar değerli hizmetler sağlayabilir, oysa tüketicilerin bu uygulamalara güvenebilmesi gerekiyor,” dedi FTC Tüketiciyi Koruma Bürosu müdürü Andrew Smith. “Sağlık Durumu uygulamaları geliştiricilerinin sözlerini tutup tutmadıklarını ve hassas sağlık durumu bilgilerini sorumlu bir şekilde ele alıp almadığını yakından inceliyoruz.”

Anlaşmanın haberi, Flo’nun çaktırmadan olduğunu ortaya koyan Wall Street Journal’ın 2019 raporunu takip ediyor. alıngan kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmak.

JAMA Network Open’da yayınlanan bir 2019 araştırması, depresyonlu veya sigarayı adamak isteyen kişilere pazarlanan uygulamaların da Facebook ve Google ile sağlık verilerini paylaştığını gösterdi.

Anlaşmanın bir parçası olarak Flo, kullanıcıları kişisel bilgilerinin nasıl paylaşıldığı konusunda bilgilendirmeli ve ileride daha fazla veri paylaşmadan önce onlardan müsade istemelidir. Şirket keza gizlilik uygulamaları için bağımsız bir yoklama almak zorundadır.

Comments
To Top