Haber

DJI’ın Yeni Drone’u Mavic 2 Enterprise Advanced Tanıtıldı

DJI’ın Yeni Drone’u Mavic 2 Enterprise Advanced Tanıtıldı

Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, Enterprise serisi adı aşağı operasyon amaçlı kullanılmak üzere drone modelleri tasarlıyordu. Şirket, seriye Mavic 2 Enterprise Advanced adında yepyeni bir model daha ekledi. Drone, sahip olduğu detaylı özellikler bir uçtan bir uca engebeli koşullara kolayca ahenk sağlayacak bir aygıt olarak karşımıza çıkıyor. 

32x dijital zoom ve yüksek çözünürlüklü termal ve görsel kameralara sahip olan yeni Mavic 2 Enterprise Advanced, sahip olduğu RTX modülü ile son derece istikrarlı bir şekilde havada kalma özelliğine sahip. Dilerseniz yeni Mavic 2 model drone hakkındaki detaylara daha yakından göz atalım.

Kamera

DJI mavic 2 enterprise advanced termal kamera

Termal kamera Çözünürlük: 640×512 Kare hızı: 30 Hz Yakınlaştırma: 16x Sıcaklık ölçü değişkenliği: 2°C

Görsel kamera

MP: 48 MP  CMOS Algılayıcı: 1/2” Zoom: 32x Kayıpsız zoom: 4x

Mavic 2 Enterprise Advanced, ayrıca termal hem de görsel elde etmek üzere iki bambaşka kameraya sahip. Drone yoluyla aktarılan görüntüde, seri bir şekilde termalden görsel kameraya geçiş sağlanabiliyor. Termal kameranın ilettiği sıcaklık, 2 derece değişkenlik gösterebiliyor. 

Görsel kamera, sensörlerin transistör yoluyla oluşturulduğu CMOS adlı bir dedektör yapısına sahip. Genellikle telefon ve tablet gibi daha kompakt cihazlarda kullanılan CMOS, drone’larda düşük şiddet tüketimi sağlıyor.

Batarya

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced

Pil türü: LiPo Batarya kapasitesi: 3850 mAh Şarj dolum süresi: 90 dakika

Mavic 2 Enterprise Advanced model Drone’un sahip olduğu bataryalar hem manuel hem de otomatik soğutma sistemine sahip. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi engebeli şartlar için planlanmış bu Drone’un bataryası, yüksek ısılarda ve düşük sıcaklıklarla kendini koruyabiliyor. 

Sensör

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced sensörleri

M2EA drone, muhtemel bir çarpışma durumunu alıkoymak ve çevresindeki nesneleri algılayabilmek için çok yönlü sensör sistemine sahip. Engebeli hava koşullarında 20, normal bir durumda ise 40 metreye kadar tarama yapılabiliyor. Drone’un hızı saatte 44 kilometreyi geçtiği zaman ise bu tarama mesafesi kısalıyor.  

Önem

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced Drone

Aksesuarlarla birlikte: 1100g Aksesuarsız: 909g

Drone, hafif olduğundan nedeniyle kalkış ve iniş esnasında son derece süratli bir performans sergiliyor. Hem seri hem de basit taşınabilir olması, acele durumlarda kolaylık sağlıyor. 

Uçuş süresi 

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced Drone

Saatte 40 kilometre hızda rüzgarsız alanda: 31 dakika  RTK modüllü: 28 dakika  İşaret ışığı açıkken: 29 dakika  İşaret ışığı kapalıyken: 30 dakika Flaş açıkken: 24 dakika Flaş kapalıyken: 28 dakika Hoparlör açıkken: 27 dakika  Hoparlör kapalıyken: 28 dakika

Mavic 2 Enterprise Advanced’ın sahip olduğu uçuş süresi, RTK modülünün takılı olup olmadığına, bir takım özelliklerin kullanımına ve rüzgar hızına kadar istikrarsızlık gösterebiliyor. 1,5 saatte tamamen sıkıntı edilebilen bu cihazın asgari 26 – 27 dakika uçuş kapasitesi bulunuyor. 

Istikrarlı konumlandırma

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced RTK modül

Mavic 2 Enterprise Advanced, sahip olduğu RTK modülü tamamen santimetre bazında doğruluk sağlıyor. Drone, havadayken engellerin oldukça çok bulunduğu alanlarda bile kullanıcısının konumlandırmasına tutarlı bir şekilde karşılık vererek mümkün çarpışmaları minimuma indiriyor. 

Comments
To Top