Haber

DJI’a Sağlam Rakip Geliyor: Sony, Drone Sektörüne Giriş Yapacağını Duyurdu

DJI'a Sağlam Rakip Geliyor: Sony, Drone Sektörüne Giriş Yapacağını Duyurdu

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni bir proje başlattığını duyurdu. “Airpeak” olarak isimlendirilen bu proje, suni akıl destekli droneları ve şirketin uzaktan algılama sistemlerine girişini temsilcilik ediyor. Sony’nin fotoğrafçılık sektöründeki başarısını düşünecek olursak Airpeak, drone sektörünün geleceğine yön veren markalardan biri olabilir.

Sony göre yapılan açıklamalara kadar Airpeak, görüntüleme ve idrak teknolojileriyle drone teknolojilerinin fazla daha ileriye gitmesini sağlayacak. Hatta Sony’ye tarafından bu ilerleme, görülmemiş düzeyde olacak. Oysa şirket, şu an için bu ilerlemeyle ilgili ser verip sır vermiyor. Yani şirketin Airpeak ile neler oluşturacağı şu an için tam anlamıyla bilinmiyor.

Airpeak için bilgilendirici bir internet sitesi oluşturuldu

Sony Airpeak

Sony, drone sektörüne girişi için bir internet sitesi oluşturdu. Söz konusu internet sitesinde bulunan bilgilere tarafından Sony, Airpeak projesi zarfında üreteceği droneları, 2021 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sürecek. Bu yorumlama, Sony’nin yeni ürünleriyle ilgili daha yeni bilgilere önümüzdeki aylarda ulaşabileceğimiz anlamına geliyor. 

Sony’nin fotoğrafçılık ve videografi konusundaki pozisyonunu hepimiz biliyoruz. görünen o ki şirket, bu konudaki deneyimini dronelara uyarlamak için harekete geçmiş durumda. Çünkü şirket, Airpeak projesiyle bilhassa de gösteri sektörüne katkı sağlayacağını söylüyor. Sony, bu projeyle birlikte drone fotoğrafçılığı ve dronelarla çekilmiş videolara yeni bir soluk kazandıracak, milyonları kendine hayran bırakmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sony Airpeak tanıtım videosu

Comments
To Top