Haber

DisplayMate, En İyi Ekrana Sahip Telefonun iPhone 12 Pro Max Olduğunu Açıkladı

DisplayMate, En İyi Ekrana Sahip Telefonun iPhone 12 Pro Max Olduğunu Açıkladı

Piyasaya sürülen elektronik cihazların ekranları üstünde ayrıntılı testler yürüten DisplayMate, kısa bir vakit önce duyurulan iPhone 12 Pro Max’i test etti. Yapılan testlerle birlikte Apple’ın en yeni amiral gemisi, “zeki telefonlar arasında en iyi ekrana sahip olan aygıt” olarak karşımıza çıktı. Takım, “A+” derecelendirmesini iPhone 12 Pro Max’in ekranına resmen bastı.

DisplayMate yetkilileri, iPhone 12 Pro Max’in ekranını 11 öbür kategoride test etti. Yapılan testlere göre iPhone 12 Pro Max, doğal ışık salınımı, yüksek kontrast oranı, renk doğruluğu ile OLED renk matrisleri arasında bugüne değin görünmeyen olanı vermeyi başardı. Tüm bu testlere ilave olarak iPhone 12 Pro Max, tüm modeller aralarında en az yansıtma oranı (yüzde 4,8) ile azalan görüntü açısında parlaklık değerini en az değiştiren model (30 derece bakış açısında yüzde 27 parlaklık kaybı) olmayı başardı.

iPhone 12 Pro Max

DisplayMate kadar oluşturulan raporda, iPhone 12 Pro Max’in 60 Hz ekran tazeleme oranına da değinildi. Yetkililer, iPhone 12 ailesiyle artırılan işlemci ve GPU performansının, 60 Hz’nin yetersizliğini ortadan kaldırdığını ve tüketicilere epeyce akan bir deneyim sunduğunu açıkladılar. DisplayMate’e kadar iPhone 12 Pro Max’in ekranı, anında her tatbik için epeyce tatmin edici performansı sunacak. 

Uzmanlara tarafından iPhone 12 Pro Max’in ekranı, enerji verimliliği açısından da epeyce iyi. DisplayMate, Apple’ın iPhone 12 Pro Max ile enerji tasarrufunu, iPhone 11 ailesine kadar yüzde 10 daha artırdığını söylüyor. Doğrusu bu açıklama, iPhone 11 ile iPhone 12 aralarında batarya açısından büyük bir fark olmasa da başvuru formu süresinin uzamasıyla ilişkili. İşte iPhone 12 Pro Max’in ekranı, tüm bu özellikleri baştan sona zeki telefonlar aralarında en iyi ekrana sahip cihaz olma unvanını kazanmasını sağlamış oldu.

Comments
To Top