Haber

Disneyland, COVID-19 aşıları için bir “süper site” olacak

Disneyland, COVID-19 aşıları için bir "süper site" olacak

Disneyland Resort, California, Orange County’de COVID-19 aşı dağıtımı için birincil toplu aşılama sitesi olacak. Bu haftanın sonlarına içten, her gün binlerce insan “Dünyanın en mutlu yeri” olarak adlandırılan yerde aşı olabilecek. Disneyland, bölgedeki benzer beş siteden ilki olacak.

“Koronavirüs ayrıca halk sağlığı krizine keza de hesaplı yıkıma yol açtı. Disneyland’ın bulunduğu Anaheim belediye başkanı Harry Sidhu yaptığı açıklamada, bu süper site ile her ikisinin de üstesinden gelmeye başlayacağız ”dedi. “Anaheim’da yapılan her aşı, hayatları kurtarmaya ve şehrimizin her yerde açılma ve iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacak.”

Güney Kaliforniya, COVID-19’da hastaneye yatış ve ölümlerdeki artıştan dolayı sarsılıyor. pandeminin merkez üssü. Orange County’de deneme edilen yaklaşık altı kişiden biri, son yedi günde yeni koronavirüs için fazla test yaptı. Komşu Los Angeles County’de bu beşte birdir.

Aşılanan her kişi, hastalanma ya da hastalığı dağılma riskiyle bir kaç kişi daha azdır. böylece, dünyanın dört bir yan yetkililer aşıları artırma planlarının bir parçası olarak stadyumlara ve fuar alanlarına yöneldi. LA’nin Dodger Stadyumu Cuma gününe kadar COVID-19 testleri sağlamayı bırakacak ve aşıları uygulamaya geçecek. CBS’nin bildirdiğine göre, birincil yetkili aşının uygulandığı Birleşmiş Krallık’ta bu hafta yedi toplu aşılama merkezi açıldı.

Comments
To Top