Haber

Disney Plus’ta Yayınlanacak Marvel ve Star Wars Dizileri Hakkındaki Tüm Detaylar

Disney Plus’ta Yayınlanacak Marvel ve Star Wars Dizileri Hakkındaki Tüm Detaylar

Her ne değin ülkemize hemen şimdi gelmemiş olsa da Disney Plus, ABD ve diğer çoğu ülkede hizmet sunmaya başladı ve devam ediyor. İçerisinde Disney bünyesinde yapılan tüm içerikleri bulabileceğiniz Disney Plus platformuna gelecek olan yeni dizilerin açıklandığı 10 Aralık 2020 tarihinde, tüm yeni Marvel ve Star Wars dizileri de yer aldı.

Biz de bunları teker teker listemize ekledik ve Disney Plus platformuna gelecek olan tüm Marvel ve Star Wars dizilerinin çıkış tarihleri, oyuncuları, türü ve konusuna dair bildiğimiz bütün detayları sıraladık. Dilerseniz lafı daha pozitif dolandırmadan listemize geçelim.

Disney Plus platformunda yer alacak Marvel ve Star Wars dizileri:

Disney Plus Marvel dizileri Falcon and The Winter Soldier WandaVision Loki Hawkeye Ms. Marvel Moon Knight She-Hulk Marvel What If Secret Invasion Ironheart Armor Wars The Guardians of the Galaxy Holiday Special I am Groot Disney Plus Star Wars dizileri Star Wars: Andor Star Wars: Obi-Wan Kenobi The Acolyte Star Wars: The Bad Batch Star Wars: Ahsoka Star Wars: Rangers of the New Republic Star Wars: Lando Star Wars: Visions Star Wars: A Droid Story

Disney Plus Marvel dizileri

Falcon and The Winter Soldier

Yayınlama tarihi: 2021 Türü: Aksiyon, Harika, Macera, Dram Oyuncuları: Anthony Mackie (Falcon), Sebastian Stan (Winter Soldier)

2021 yılında Disney Plus platformunda yayınlanacak olan The Falcon and The Winter Soldier dizisi, Kari Skogland kadar çekilecek. Dizi, Avengers: Endgame filminin gerisinde Falcon ve Winter Soldier’ın yaşadığı olayları anlatacak.

WandaVision

Yayınlama tarihi: 15 Ocak 2021 Türü: Serüven, Dram, Bilim-Kurgu, Inanılmaz Oyuncuları: Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Paul Bettany (Vision), Evan Peters, Kat Dennings

Jac Schaeffer göre Disney Plus platformunda yayınlanmak üzere çekilen ve çekimi tamamlanan WandaVision dizisi, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinin arkasından Scarlet Witch ve Vision karakterlerinin neler yaşadığını anlatacak.

Loki

Yayınlama tarihi: Mayıs 2021 Türü: Serüven, Şahane, Dram Oyuncuları: Tom Hiddleston (Loki), Owen Wilson, Sasha Lane, Gugu Mbatha-Raw

WandaVision dizisinden birkaç ay daha sonra yayınlanacak olan ve Thor’un zeki ve uyanık kardeşi Loki’nin hayatını konu alacak olan mini dizi Loki, Avengers ile Avengers: Endgame arasındaki süreçte Loki’nin neler yaptığını anlatacak.

Hawkeye

Yayın tarihi: 2021 Türü: Macera, Inanılmaz, Aksiyon Oyuncuları: Jeremy Renner (Hawkeye), Hailee Steinfeld (Kate Bishop), Florence Pugh

Avengers Endgame’den öncesini konu alacak olan Hawkeye dizisi, Hawkeye karakterinin Kate Bishop’u eğitmesini konu alacak. Babası Derek’e hayran olan genç kız Kate, küçük yaşlardayken babasının sandığı değin iyi biri olmadığını ayrım eder ve Clint Barton’la tanışır.

Ms. Marvel

Yayın tarihi: 2021 sonu Türü: Macera, Fantastik Oyuncuları: Iman Vellani (Kamala Khan) Saagar Shaikh, Aramis Knight, Matt Lintz

Marvel çizgiroman evreninin en bilindik karakterlerinden biri olan Ms. Marvel (Kamala Khan), sinematik ve dizi evrenlerinde bugüne kadar hiç karşımıza çıkmamıştı. 2020 yılının başlarında meydana çıkan The Avengers oyununun baş karakterlerinden biri de olan Ms. Marvel’ın yaşadıklarını konu alacak olan Ms. Marvel’ın çekimleri 2020’nin Kasım ayında başladı, dolayısıyla dizinin 2021 sonlarına içten geleceğini söyleyebiliriz.

Moon Knight

moon knight

Yayınlama tarihi: Bilinmiyor Türü: Macera, Fantastik Oyuncuları: Oscar Isaac (Tahmin)

Marvel Evreni’nin bilindik yaratıcılarından biri olan Kevin Feige’ın yaptığı açıklamaya kadar Moon Knight olarak tanıdık Marc Spector karakterinin hayatını konu olacak ve sinematik evrenden ayrı bir gidişata sahip olacak.

She-Hulk

she-hulk disney+

Yayınlama tarihi: Bilinmiyor Türü: Inanılmaz, Serüven Oyuncuları: Tatiana Maslany (Tahmin)

İlk olarak 1980’li yıllarda Marvel çizgi roman evrenine katılan She-Hulk karakteri, Bruce Banner’ın avukatı ve bununla beraber kuzeni olan Jennifer Walters’ın hikayesini anlatacak. Dizinin şu lahza için ne kastı emin ne de çekim başlangıç tarihi, o yüzden yayınlama tarihi için emin bir şey söyleyemeyiz.

Marvel What If…?

Yayın tarihi: 2021 ortası Türü: Animasyon, Macera, Komedi, Olağanüstü Oyuncuları: Bilinmiyor

Çok eğlenceli bir konsepte sahip olacak olan What If dizisi, aynı zamanda bir çizgi dizi yani animasyon olacak. Dizinin konusu ise Marvel Sinematik evrenindeki belirtilen olayların bambaşka bir şekilde yaşanması durumunda neler gerçekleşebileceğini anlatacak.

Secret Invasion

secret invasion

Yayın tarihi: Bilinmiyor Türü: Aksiyon, Macera, Fantastik Oyuncuları: Samuel L. Jackson, Ben Medelsohn

2008’de Iron Man ile başlayan Marvel Sinematik Evreni’ninde çekilen adeta bütün Marvel filmlerinde gördüğümüz Nick Fury ve Captain Marvel filminden Talos karakterlerini konu alacak olan Secret Invasion dizisinin çıkış tarihi ve bu iki şahsiyet dışındaki oyuncuları henüz bilinmiyor.

Ironheart

ironheart

Yayınlama tarihi: Bilinmiyor Türü: Serüven, Aksiyon, Olağanüstü Oyuncuları: Dominique Thorne (Riri Williams)

Ironheart dizisi, Iron Man Tony Stark’ın kullandığı son zırhtan beri en dinç zırhı kullanan Riri Williams yani Ironheart’ın hayatını konu alıyor.

Armor Wars

armor wars

Yayınlama tarihi: Bilinmiyor Türü: Aksiyon, Serüven, Fantastik Oyuncuları: Don Cheadle, Paul Rudd

Orijinal olarak Armor Wars çizgi roman serisi, Iron Man yani Tony Stark’ın teknolojisini çalmak isteyen düşmanlarıyla olan savaşını anlatıyor. Çizgi romanda Tony Stark, Ant-Man (Scott Lang) ve War Machine’den destek istiyor. Dizinin de Marvel Sinematik Evreninden bu iki karakteri konu alacağı bildiğimiz tek şey.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

guardians of the galaxy

Yayınlama tarihi: 2022 sonu Türü: Aksiyon, Komedi, Fantastik Oyuncuları: Chris Pratt, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Karen Gillan, Pom Klementieff

The Guardians of the Galaxy Holiday Special, tüm The Guardians of the Galaxy serisinin oyuncularını barındıracak özel ve eğlenceli bir dizi olacak. Dizi, The Guardians of the Galaxy Vol. 2, Avengers: Endgame ve Thor: Love and Thunder’ın devamını, The Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün ise öncesini konu alacak.

I am Groot

i am groot

Yayın tarihi: Bilinmiyor Türü: Macera, Fantastik Oyuncuları: Bilinmiyor

The Guardians of the Galaxy film serisinin yan ürünü olacak olan I am Groot küçük dizisi, The Guardians of the Galaxy Vol. 2’nin peşinde gerçekleşen olayları anlatacak zira dizide Bebek Groot’u göreceğiz.

Disney Plus Star Wars dizileri

Star Wars: Andor

Yayınlama tarihi: 2022 Türü: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Diego Luna (Cassian Andor)

Star Wars: Andor, Rogue One filminde gördüğümüz Cassian Andor karakterinin yaşadığı olayları anlatan bir dizi olacak. 2022’de Disney Plus üzerinden yayınlanacak olan dizinin sezonlarında 12’şer birim olacak.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi

Yayınlama tarihi: 2021 sonu – 2022 başı Türü: Aksiyon, Macera, Dram, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), Hayden Christensen (Anakin Skywalker)

Star Wars hikayesinin en aşina karakterlerinden biri olan Obi-Wan Kenobi’nin yaşadığı olayları anlatacak olan dizinin konusu hakkında bildiğimiz bir diğer şey ise dizinin Revenge of the Sith filminden 8 sene sonradan, A New Hope filminden 11 yıl önce bir zaman diliminde geçeceği.

The Acolyte

the acolyte

Yayın tarihi: Belli değil Türü: Gizem, Gerilim, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Bilinmiyor

10 Aralık’ta Russian Doll’un yapımcısı Leslye Headland’in yaptığı yorumlama doğru öğrendiğimize göre, High Republic döneminin son günlerinde geçecek olan The Acolyte isimli bir dizi çekilmeye başlanacak ve yönetmenliğini Leslye Headland üstlenecek. Açıklamada dizinin karanlık sırlara sahip bir galaksiyi izleyeceğimiz gerilim ve gizem teması üzerinden işleneceği de söyleniyor.

Star Wars: The Bad Batch

bad batch

Yayınlama tarihi: 2021 Türü: Aksiyon, Serüven, Dram, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Bilinmiyor

Disney Plus platformunda yayınlanacak bir başka dizi olan Star Wars: The Bad Batch’in 2021’de vizyona girmesi ve Star Wars: The Clone Wars filminin devamı özelliğinde olacağı biliniyor. bunun dışında oyuncularına dair henüz bir data yok.

Star Wars: Ahsoka

star wars ahsoka disney plus

Yayınlama tarihi: 2021 sonu – 2022 ortası Türü: Serüven, Dram, Gizem, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Bilinmiyor

Star Wars evrenindeki kadın karakterlerden birinin başrol oynadığı bir dizinin geleceğini ve bu karakterin Ahsoka olacağını tahmin eden serinin hayranları haklı çıktı zira Ahsoka’nın dizisi geliyor. Dizinin kast seçimi 2021’in Mart ayında başlayacak, çekimleri montajı derken dizinin yayınlanması 2021 sonu – 2022 ortası gibi bir süreyi bulabilir.

Star Wars: Rangers of the New Republic

RANGERS OF THE NEW REPUBLIC MANDALORIAN SPIN-OFF

Yayınlama tarihi: Bilinmiyor Türü: Aksiyon, Serüven, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Bilinmiyor

Disney Plus platformunda yayınlanacak olan ve The Mandalorian izleyicilerinin heyecanla bekleyeceği Star Wars: Rangers of the New Republic, The Mandalorian dizisinin ast dizisi özelliğinde olacak ve hikayedeki boşlukları kapatacak. Diziye dair öyle bir ayrıntısıyla uğraşma değil fakat The Mandalorian’ın ikinci sezonu geldiğinde yeni bilgilerin ortaya çıkacağı öngörülüyor.

Star Wars: Lando

star wars lando

Yayın tarihi: O Kadar yakında Türü: Aksiyon, Macera, Dram, Inanılmaz, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Demin bilinmiyor

Kronolojik kurguya kadar 5. ve 6. filmlerde yer alan ve başlangıçta 1980 yapımı Star Wars: The Empire Strikes Back filminde görülen Lando Calrissian karakterini anlatacak olan Star Wars Lando dizisinin yayın tarihi ve oyuncuları az önce bilinmiyor zira dizi hala erken planlanma aşamasında.

Star Wars: Visions

star wars visions

Yayınlama tarihi: 2021 Türü: Canlandırma, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Bilinmiyor

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy göre bahşedilen bilgiye takriben Star Wars evreni, Star Wars: Visions ile birlikte animeyle buluşacak. 10 bölümlük bir çizgi dizi olacak olan Star Wars Visions, söylenilene göre dünyanın en iyi Japon anime yaratıcıları tarafından geliştiriliyor.

Star Wars: A Droid Story

star wars a droid story

Yayınlama tarihi: Bilinmiyor Türü: Animasyon, Bilim-Kurgu Oyuncuları: Bilinmiyor

Star Wars evreninin en sevilen robotları olan R2-D2 ve C-3PO’yu konu alacak olan A Droid Story, aynı Star Wars: Visions gibi anime tarzında çekilecek bir çizgi dizi olacak.

Bu Vesile Ile Disney Plus platformuna gelecek olan Marvel ve Star Wars dizilerini listelediğimiz içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Keza devlete ait Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.

 

Comments
To Top