Haber

Disney, Disney+ ve Hulu’yu Ortak Bir Platform Haline Getirmeyi Planlıyor

Disney, Disney+ ve Hulu'yu Ortak Bir Platform Haline Getirmeyi Planlıyor

Keza sinema filmlerinin hem de dizilerin ve komedi programlarının bundan böyle fiziksel olarak izlenmek yerine yayın platformları üzerinde daha fazla rağbet gördüğünü söylemek hatalı olmaz. Tam anlamıyla bir yayınlama savaşının ortasında olduğumuz günümüzde bir yayın platformundan beklenen şey ise tüm insanlara hitap edecek içerikleri barındırması.

2019 yılının Kasım ayında, yani bundan 1 yıl 1 ay dek önce Disney, Disney+ isimli yayınlama servisini kullanıma açmıştı. Yayın servisi faaliyetlerine başladığından beri Disney’in bir gün bu platform ile Hulu’yu birleştirip birleştirmeyeceği bir soru işareti olarak akıllara kazındı. Disney, konu hakkında bu zamana dek devlete ait bir açıklama yapmamış veya harekete geçmemiş olsa da iki tarafta da olan bir takım şartların değişmesi Disney’in konu hakkında harekete geçeceğini çalıştığını gösterir nitelikte.

Disney, iki platformu birleştirerek daha güçlü bir sayıya gelmek istiyor:

Disney+ Hulu

Ayrıca Disney+ ayrıca de Hulu yayınlama platformlarının sahibi olan The Walt Disney Company, yatırımcıların dikkatini daha fazla çekebilmek için iki platformu bir araya getirmeyi hedefliyor. Disney+ platformunda 73,7 milyon, Hulu’da ise 36,6 milyon üyeye sahip edinmek yerine bu iki platformu bir araya getirip 110 milyonu aşkın kullanıcıyla yoluna devam etmek istiyor. Bu hamleyle sayı anlamında fazla daha dinç görünecek olan Disney, bununla beraber daha fazla kategoriyi ve içeriği içerisinde barındırmayı planlıyor.

Disney+ ve Hulu platformlarının birleşmesi, Disney için bilhassa yatırım anlamında epeyce yardımsever bir saldırı olacak gibi düşünülüyor. Bunun yanı sıra iki platformun birleşmesiyle ortaya çıkacak olan daha fazla içerik sayısı da üyelik sayısını artıracaktır.

Comments
To Top