Haber

Discovery Plus, başlangıçta Roku ve Fire TV’de mevcuttur

Discovery Plus, başlangıçta Roku ve Fire TV'de mevcuttur

Discovery’nin yeni yayınlama kanalı Discovery Plus, bugün kullanıma sunuluyor ve bunu hem Roku’da hem de Amazon’un Fire TV’sinde yapıyor. Bu, HBO Max ve Peacock yayın kanalları 2020’de birincil Roku ve Fire TV seçenekleri olmadan başlatıldığında ortaya çıkan kafa karışıklığını ortadan kaldırdığı anlamına geliyor.

“Bugün ABD’de Discovery + ile canlı yayına girerken, hayranlarımızın olduğu baştan onu erişilebilir kılmak için sınıfının en iyisi meslek ortaklarıyla çalışmaktan coşku duyuyoruz,” Discovery başkanı ve CEO’su David Zaslav Inc., yaptığı açıklamada.

Roku, izleyicilerine takriben 46 milyon faal hesap getiren yeni yayıncılar için kayda değer bir ortaktır. WarnerMedia nihayet HBO Max yayın kanalını Roku’nun ücretleri konusunda aylarca süren bir durgunluğun ardındaki ve HBO Max’te ve Noel Günü’nde gösterime giren Wonder Woman 1984’ün lansmanının derhal öncesinde Aralık ayında Roku’ya nakliye şartlarına ulaştı. Peacock Temmuz ayında fırlatıldı ve Eylül ayında Roku ile bir anlaşmaya vardı. HBO Max, Kasım ayında Fire TV cihazlarına geldi.

Discovery Plus, 90 Day Fiancé gibi Discovery kanalının hayranlarından ayrılan birkaç şovun yanı sıra eski favorilerin yeni sürümlerini de içerecek. Dizide yeni House Hunters serisi yer alacak; Food Network’cilt Bobby Flay ve Giada de Laurentiis’cilt yeni bir seyahat ve yemek yemek dizisi; yeni bir Long Island Medium serisi; ve Magnolia Network’ün Chip ve Fixer Upper ev yenileme serisinin sunucuları Joanna Gaines’cilt yeni bir dizi.

Discovery Plus, Roku ve Amazon Fire TV’ye ilave olarak, Apple TV uygulamasıyla tamamen entegredir ve iOS cihazlarında kullanılabilir; Chromecast dahil Google ve Android platformları; Xbox One, Xbox Series X ve Series S; yanı sıra 2017 ve daha yeni Samsung akıllı TV’lerde. Henüz PlayStation için mevcut değil.

Discovery Plus, reklam destekli sürüm için aylık 4,99 ABD dolarından başlayacak ve reklamsız sürüm ise ayda 6,99 ABD dolarından satışa sunulacak.

Comments
To Top