Haber

Discord, Trump yanlısı sunucu “The Donald” ı yasakladı

Discord, Trump yanlısı sunucu "The Donald" ı yasakladı

Discord, yasak subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile benzer bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu yasakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge yazarı) Casey Newton tarafından bildirildi.

Yasak, Trump yanlısı bir çetenin ABD Kongre Binası’nı basmasından iki gün sonradan geldi, fakat Discord bunu söyledi. ayaklanmaları düzenlemek için sunucunun kullanıldığına dair delil yok.

STILL OTHER haberlerinde @Discord yasaklandığını söylüyor spiker TheDonald dot Win ve Donald alt dizinine bağlanan Donald.

“Şiddeti kışkırtmak ve silahlı bir ayaklanmayı hazırlamak için kullanılan çevrimiçi bir forumla açık bağlantısı nedeniyle” karar verdi.

– Casey Newton (@CaseyNewton) 8 Ocak 2021

Discord, The Verge ile yaptığı açıklamada, “Platformdaki her türden nefret ve şiddete karşısında sıfır tolerans politikamız veya kuvvet içeren aşırıcılığı teşvik etmek veya etrafında örgütlemek için Discord’un kullanılmasına sahibiz” dedi. ” Donald adında bir sunucunun 6 Ocak isyanlarını organize etmek için kullanıldığına dair hiçbir delil bulunmasa da, Discord, Amerika Birleşik Devletleri’nde şiddeti tahrik etmek ve silahlı bir ayaklanma sıralamak için kullanılan çevrimiçi bir forumla açık bağlantısı sebebiyle bugün tüm sunucuyu yasaklamaya karar verdi. ve 2020 ABD seçim sahtekarlığıyla ilgili zararlı yanlış bilgiler yaydı. ”

Reddit, nefret söylemini daha açık bir şekilde menetmek için politikalarının genişletilmesinin peşinde Haziran ayında Trump yanlısı subreddit r / The_Donald’ı yasakladı. Donald’ın Discord sunucusu bunlardan biriydi. yasağın peşinde eski r / The_Donald üyelerinin toplandığı yerlerden, Ekim ayındaki bu Mother Jones makalesinde enine boyuna açıklandığı gibi.

Reddit ayrıca Cuma günü, “ABD Kongre Binası’ndaki kuvvetle ilgili olarak son günlerde tekrarlanan politika ihlalleri sebebiyle” Trump yanlısı subreddit r / donaldtrump’ı devlete ait olmayan şekilde yasakladı.

Comments
To Top