Haber

Dış kapı moderatörleri, Capitol saldırısından sonra QAnon’u ele almak için çabalıyor

Dış kapı moderatörleri, Capitol saldırısından sonra QAnon'u ele almak için çabalıyor

Nextdoor moderatörleri aylardır, mahalle sitelerinde QAnon içeriğini ele alma zorluğuyla mücadele ediyorlar – ama geçen hafta Kongre Binası’na yapılan ölümcül saldırının peşinde, moderatörler ve şirketin politika ekibi arasındaki baskı bir kırılma noktasına gelmiş olabilir.

Moderatörler, The Verge kadar elde edilen forum ekran görüntülerine tarafından, Nextdoor’dan QAnon içeriğine minimum Ekim ayından beri bir yasaklanmış getirmesini istiyorlar. Geçen hafta, Nextdoor moderatörleri, sitedeki moderatörler için özel bir forum olan Ulusal Liderler Forumu’nda doğrudan şirkete baskı yapmaya başladı. The Verge tarafından alınan forum gönderilerinin ekran görüntülerinde moderatörler, Nextdoor’un yanlış bilgilendirme politikalarının QAnon gibi komplo teorileri tartışmalarını tam olarak engellemediğine dair endişelerini dile getirdi.

Geçen hafta Kongre Binası’nda Trump yanlısı ayaklanmanın arkasında bir kullanıcı geri döndü. erken bir QAnon dizisine, “Bunu çarpıyorum. Bugün 8 Ocak. Az Önce herhangi bir politika? Geçen haftadan sonradan azıcık ihtiyacımız var. Ayrıca, Next Door Leadership’e bu konuyla ilgili üç ay önce bir e-posta yazdım ve cevap almadım. ”

Nextdoor isyandan beş gün sonra nihayet talebe yanıt vererek moderatörleri şirketin kuvvet barındıran içerik politikası.

Şirketin yanlış bilgilendirme politikası, moderatörlerden “Seçim ve COVID-19 ile ilgili hatalı bilgiler” dağıtan ancak QAnon gibi komplo teorilerini ilk elden ele almayan kişileri rapor etmelerini istiyor. Kongre Binası’na yapılan saldırıdan daha sonra, çoğu QAnon teorisi şiddeti teşvik etme konusunda örtük bir risk taşıyor, ama moderatörler, bunların kaldırılmasını aracısız olarak baskı taşıyan içerik olarak gerekçelendirmekte zorlanıyor. bununla beraber, mevcut Nextdoor moderasyon politikaları entrika teorilerinin tartışılmasına karşın bir yasak içermiyor.

“Sorun şu fakat, bu politika seçimlere ve Covid-19 bilgilerine çok özel yazılmış ve herhangi bir ihlalden bahsetmiyor. Bu, siyasetle ilgili hatalı bilgilendirme ve toplulukta nefret edilen şey uyandırmak gibi şeyler için kullanılabilecek, ”diye yazdı.

” Facebook, içeriği ‘Stop The Steal’ ifadesiyle otomatik olarak kaldıracağını duyurdu. California lideri Steve C. ‘ve #StopTheSteal, “diye cevap verdi. “Nextdoor benzer şeyi yapmayı planlıyor mu?”

Pazartesi günü Caty, “FB bütün QAnon İçeriğini yasakladı – nedir?” Başlıklı bir mesaj dizisine yanıt olarak “Nextdoor QAnon’u bir nefret edilen şey grubu olarak görüyor” yazdı. ND politikası? ” Caty, “Bu ideolojileri savunan içerik ya da üyeler görürseniz, lütfen bunları ekibimize bildirin, biz hallederiz.

Yine de, QAnon politikasını günlük kullanıcılara iletmek için herhangi bir çaba gösterilmemiştir ve yayınlandığı gibi, Nextdoor, QAnon’u bir dehşet grubu olarak sınıflandırmasını yansıtacak şekilde web sitesindeki hatalı bilgilendirme politikalarını güncellememiştir. Caty, kararın forumun dışında iletilip iletilmeyeceğini soran bir gönderiye yanıt olarak “acilen moderatörlere e-posta gönderme planımız değil,” dedi.

Nextdoor hem The Verge yanlış bilgi ve kuvvet içeren içerik politikaları. Bir Nextdoor sözcüsü The Verge’e “Nextdoor’da zor aranjör veya çağrıda bulunan herhangi bir gönderi veya içerik hemencecik kaldırılacaktır” dedi. “Nextdoor’un Semt Operasyonları Ekibi, içeriği proaktif olarak anlatmak ve uyandırmak için teknoloji ve üye raporlarının bir kombinasyonunu da kullanıyor.

Nextdoor, geçmişte net moderasyon politikaları meydana getirmek için uğraş etti. Komşu mahalleler ilk olarak kendi kendini yönetir ve ücretsiz “kalabalık liderleri” topluluklarındaki içeriği bildirmek ve kaldırmaktan sorumludur. Bu, içeriğin yanlışlıkla kaldırılmasına ya da kalmasına izin verilmesine yol açtı. Geçtiğimiz Haziran ayında The Verge, Black Lives Matter hareketini destekleyen paylaşımların Nextdoor moderatörleri kadar yanlışlıkla kaldırıldığını bildirdi.

Recode, bir örnekte, platformun “QAnon tavır noktalarını taşıyan” bir gönderiyi kaldırmasından önce bir kullanıcının Nextdoor’u haftalarca bombaladığını söyledi.

Nextdoor’un kurallarına tarafından, ana toplulukta ulusal politika tartışmaları yasaklandı. besleme. sonuç olarak, halk ve özel gruplar bu tartışmalara ev sahipliği yapacak şekilde büyüdü. The Verge kadar alınan forum gönderilerinde, topluluk moderatörleri baskı içeren ya da aşırılık yanlısı gönderileri barındırabilecek özel gruplarla ilgili endişelerini dile getirdiler.

“Kilitli Grupların zararlı tartışmalara katılmamasını nasıl sağlayabiliriz?”

“Kilitli Grupların zararlı tartışmalara katılmamasını nasıl sağlayabiliriz?” Bir Arizona moderatörü olan Jennifer V, Salı günü bir forum gönderisinde yazdı. “Endişelendiğim fazla sayıda Trump yanlısı / Vatansever Grup var. Diğer Liderlerin veya Kalabalık İncelemecilerinin Grupları ve tepkileri bildirdiğimi görmesinden de endişeleniyorum. “

” Benim endişem QAnon içeriği ve komplo teorileri, baskı teşvikleri vb. Kolorado moderatörü Carol C., geçen hafta forumlarda yazdı. “O zamandan beri özel olan kamusal siyasi gruplarda bu tür içeriklerin bir kısmını gördüm.”

.

Comments
To Top