Haber

Dirt 5’in PS5 Sürümü Oynanış Videosu Yayınlandı (120 FPS, 3D Ses ve DualSense Desteği)

Dirt 5'in PS5 Sürümü Oynanış Videosu Yayınlandı (120 FPS, 3D Ses ve DualSense Desteği)

Grid, Colin McRae Rally, Formula 1 ve Dirt gibi pek fazla popüler yarış oyunu serisinin arkasından stüdyo olan Codemasters direktörü David Springate, yarın (6 Kasım) itibarıyla PlayStation 4, Xbox One ve PC için yayınlanacak yeni oyunları Dirt 5’in PlayStation 5 sürümü hakkında manâlı açıklamalarda bulundu.

Springate kadar aktarılan bilgilere kadar Dirt 5, PlayStation 5’te (benzer şekilde Xbox Series X’te) 120 FPS onarım hızında oynanabilecek. Bu Nedenle yarış oyunu tutkunları, PlayStation 5’te, PlayStation 4’e kıyasla fazla daha akıcı bir Dirt 5 deneyimi yaşayan olacaklar.

dirt 5

David Springate’in açıklamalarına kadar Dirt 5, PlayStation 5 sürümünde asıl farkı DualSense desteği ile gösterecek. DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicileri, Dirt 5 oyuncularına ayrı yüzeylerde ayrı geri bildirimlerde bulunacak. Bu sayede oyunseverler, toprak zeminde araba göstermek ile asfaltta araba kullanmak arasındaki farkı net bir şekilde hissedebilecekler.

Springate son olarak Dirt 5’i kulaklıkla oynayacak oyunseverler için Tempest 3D AudioTech motorundan yararlanarak oyuna 3D ses desteği eklediklerini belirtti. Böylece oyunu kulaklıkla deneyimleyecek oyuncular, hakiki bir otomobilin içinde yarışıyormuşçasına aksiyon batmış bir oyun deneyimi bulabilecekler.

Dirt 5; PS4, Xbox One, PC ve Stadia için 6 Kasım itibarıyla piyasaya sürülecek olsa da oyunun PlayStation 5 sürümünde nasıl bir deneyim sunacağı ancak 12 Kasım’dan sonradan görülebilecek. bu arada PS4 için Dirt 5 alanların oyunlarını bedava bir şekilde PS5’e yükseltebileceklerini de belirtelim.

Dirt 5’in PlayStation 5 sürümü için yayınlanan oynanış videosu

Comments
To Top