Haber

Dikkat Yıldız Tilbe Çıkabilir: Bill Gates’e Sosyal Medyadan Gelen İlginç Yorumlar

Dikkat Yıldız Tilbe Çıkabilir: Bill Gates'e Sosyal Medyadan Gelen İlginç Yorumlar

Teknoloji denildiğinde akla gelen birincil firmalardan biri Microsoft, Microsoft denildiğinde akla gelen ilk ad ise Bill Gates’tir. Uzun zamandir Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla insanlara destek götüren ve öyle fazla panelde de konuşan Gates, pandemi başladığından bu yandan gündemde yer alıyor.

Bill Gates doğrusu senelerdir küresel bir pandemiye karşısında hazırlanmış olmadığımızı, bu konuda hiçbir çalışma yapılmadığını ve bu durumun kendisini endişelendirdiğini söylüyordu. Pandemi ardından bu açıklamaları gündem olan Gates aniden bir grup tarafından pandemide parmağı olmakla suçlanmıştı.

Bill Gates’e gelen tepkiler çok dağıtılmış

Bazı kişiler bu aşıların kısırlık, genetik yoklama gibi amaçlarla kullanılacağını savunurken bir takım kişiler ise pandemi ile uğraş için aşıların gerekli olduğunu söylüyor. Tepkiler de ona kadar şekilleniyor.

Bu bayan derdini şairane bir şekilde anlatmayı seçim edenlerden biri olarak öne çıktı. 

bill gates tweet 1

Thanos’un teorisi temel iktisat bilmediğini gösteriyordu. Bill Gates uzayda aydınlık taş peşine koşmak yerine dünyanın en zenginlerinden biri olmayı başardığına tarafından daha akılcı düşünebilir.

thanos

Yıldız Tilbe ise olaya kendi açısından yaklaştı. Epeyce acayip çıkışları olan sanatçı, geçtiğimiz günlerde de aşıya vermiş veriştirmişti. Tilbe’nin takipçileri de ona cevap verdi.

yıldız tilbe

Bu paylaşımda ise sırf işin içinde Bill Gates var diye aşı olmayacağını açıklayan biri karşımıza çıkıyor. 

bill gates tweet 2

Bu kadın ise yaptığı paylaşımla duruma ayrı bir teşebbüs getirmiş. Gençlerin büyük kısmının zaten “Böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum” diye düşündüğümü göz önüne alırsak en haklı olan kendisi olabilir.

bill gates tweet 3

Son dönemin bir diğer popüler ağız dalaşı konusu üzerinden duruma yakında olacak olan bu kullanıcı da aşıyı destekleyenlerden oldu. 

bill gates tweet 4

Bu Twitter kullanıcısı ise olaya fazla başka bir açıdan yaklaşmayı tercih etti. Elon Musk’ın insanların kafasına sahiden çip takacağını açıklaması şu aşı kadar konuşulmadı.

bill gates tweet 5

Mesela bu gönderide muhtemel bir zombi senaryosu ele dargın. O Kadar çok kişiye göre 2020’ye yakışan bir son olabilir.

Silent hill

Bu gönderide ise Yıldız Tilbe şarkıları konusunda bile akıl ayrılığı olduğunu gördük.

haklı

Aşı tartışması görünen o ki daha fazla su götürecek, aşı karşıtları ve aşı savunucuları sıkça birbirleriyle karşı karşıya gelecek. Tatışmalar bir kenara dursun, Sağlık Durumu Bakanlığı ise 50 milyon aşı için sipariş vermiş durumda. 

Comments
To Top