Haber

Dell’in yeni 40 inç kavisli ultra geniş monitörü pikseller ve bağlantı noktalarıyla doludur

Dell’in yeni 40 inç kavisli ultra geniş monitörü pikseller ve bağlantı noktalarıyla doludur

Dell’in bu yılki CES’te duyurduğu monitörler arasında, “dünyanın ilk 40 inç ultra geniş kavisli WUHD (5K2K) monitörü” olduğunu iddia ettiği Dell UltraSharp 40 Kavisli WUHD U4021QW var. 5K2K, merak ediyorsanız 5120 x 2160 piksel çözünürlüğüne dönüşür. Bu, tipik bir 4K ekranla aynı dikey piksel sayısını verir, ama ultra geniş 21: 9 en boy oranıyla. Birçok monitörün standartlarına kadar, çok artı pikseldir.

UltraSharp 40 Kavisli WUHD, 90 W’a kadar baskı karşılayan düzenli bir MacBook’u sağlayabilen Thunderbolt 3 temas noktası da dahil edinmek üzere eksiksiz bir bağlantı noktası dizisine sahiptir. MacRumors’a tarafından öteki temas noktaları aralarında bir çift HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir DisplayPort 1.4 bağlantı noktası, 10 Gbps’ye değin veri hızlarına sahip dört USB Type-A bağlantı noktası, bir Ethernet bağlantı noktası, 3,5 mm jak ve bir USB Type-B yukarı akıntı temas noktası bulunur.

Onarım hızı sadece 60Hz’dir, bu da oyun monitörlerine kıyasla birazcık düşüktür, yani üretkenlik görevleri için olasılıkla daha uygundur (böylece fazla grafik kartının bu çözünürlükte oyunları çalıştırabileceği anlamına gelmez) 60 fps’den fazla).

Arka tarafında büyük bir bağlantı noktası koleksiyonu ve daha alçak tarafında birkaç tane daha var. Fotoğraf: Dell

Dell, bu çözünürlüğe sahip bir monitörü duyuran birincil şirket değil; LG, onunla birlikte 2017 yılında 34 inçlik bir monitörü tanıttı. Ancak Dell’in yeni monitörü daha büyük ve kavisli, bu nedenle “dünyanın ilk” statüsüne sahip oldu. UltraSharp 40 Kavisli WUHD Monitör 28 Ocak’ta 2.099,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Comments
To Top