Haber

dbrand, Sony’ye Rest Çekerek Mat Siyah PlayStation 5 çerçevesini Tanıttı

dbrand, Sony'ye Rest Çekerek Mat Siyah PlayStation 5 çerçevesini Tanıttı

Sony’nin yeni tür oyun konsolu PlayStation 5 yeni çıkış yapmışken yeni bir ağız dalaşı alevlenmişti. PlayStation 5’in ve DualSense kontrolcüsünün çerçevelerinin özelleştirilebileceği paylaşılmıştı. Bu haberin peşinde da Sony’nin bir şirkete PlayStation 5’in özel çerçevelerini üretmeyi durdurması için dava açtığı haberleri gelmişti.

Bugünse Sony’nin daha önce yaptığı yasal hareketine rağmen yeni bir şirket PlayStation 5 özel çerçevelerini tanıttı. dbrand isimli bu şirket, Reddit’te yaptığı paylaşımla birlikte mat siyah PlayStation 5 çerçevesini tanıttı. Şirket, bu paylaşımında aynı zamanda Sony’ye de “Bizi dava et Sony” diyerek rest çekti.

CD Projekt INKAR’e de gönderme yapıldı:

dbrand

dbrand’in aracısız gönderme yaptığı tek şirket yalnızca Sony de değildi. Yeni özel çerçevesini tanıtan şirket, Cyberpunk 2077’yle sahip olduğu ünü zedeleyen CD Projekt INKAR’e de gönderme yaptı. Şirket, paylaşımında PlayStation 5 çerçevelerini bu sene sonunda süratli üretime alacağını fakat Toronto’daki merkezlerinde yeterli sayıda stok olmadığı sürece sipariş kabul etmeyeceklerini belirtti.

İşte CD Projekt INKAR’e olan gönderme de bütünüyle burada geldi. dbrand, paylaşımında “Eğer CD Projekt RED bize bir şey öğrettiyse o da ürünleri bitmeden satmanın fena bir fikir olduğudur.” cümlesine yer verdi. dbrand’in iki şirkete aniden gönderme yaptığı bu paylaşımı böylece fazla Reddit kullanıcısı göre da sevildi.

playstation 5

dbrand’in tanıttığı özel PlayStation 5 çerçevesine dönersek, şirketin çerçevesi üretici kalitesinde bir çerçeve olarak tanımlanıyor. Çerçeve, adamakıllı mat siyah rengiyle de fazlasıyla şık duruyor. Lakin sahiden bu çerçeve dbrand’in oluşturduğu ilk PlayStation 5 özel çerçevesi de değil.

25 Aralık günü meşhur YouTuber Marques Brownlee, dbrand ortaklığıyla 12 Xbox Series X ve 12 PlayStation 5 dağıtacağı yeni bir çekiliş başlatmıştı. Bu çekilişte dağıtılacak olan PlayStation 5’ler de dbrand tarafından mat renkte çerçevelerle donatılmıştı. Aynı şekilde Xbox Series X de özel bir tasarıma sahipti.

Comments
To Top