Haber

D-Link, dizüstü bilgisayarınıza Wi-Fi 6 ekleyen bir USB adaptörü yaptı

D-Link, dizüstü bilgisayarınıza Wi-Fi 6 ekleyen bir USB adaptörü yaptı

D-Link, bilgisayarınıza Wi-Fi yükseltmesi yapmayı kolaylaştırmaya çalışıyor. Ağ şirketi, bir USB belleğe yerleştirilmiş “sektörde bir birincil” Wi-Fi 6 adaptörü olarak adlandırdığı şeyi duyurdu. Dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstü bilgisayarınıza takın ve eski Wi-Fi çipinizden daha iyi performans elde edebilirsiniz. Adaptör, 1.200Mbps’ye dek hızların reklamını yapıyor.

Bu yükseltme için kasıt kitlenin kim olduğu tamamen kesin yok. En büyük avantajları almak için bir Wi-Fi 6 yönlendiricisine bağlanmanız gerekecek ve çoğu kişi hala bunlardan birine sahip yok (Wi-Fi 6 standardı yalnızca iki sene önce kullanıma sunulmaya başladı). Ve kullandığınız dizüstü bilgisayar ya da masaüstü yakın zamanda bellekte herhangi bir zamanda satın alınmışsa, Wi-Fi 5’i destekleme olasılığı vardır, bu da Wi-Fi 6’dan çok büyük bir düşüş değildir.

İlgili

Wi-Fi 6: sahiden bu değin süratli mı?

Wi-Fi 6’nın bazı faydaları da var. Onu destekleyen cihazlar, yönlendiricilerle daha bereketli bir şekilde iletişim kurabilir ve bu da bir ağ üzerinde gelişmiş performans sağlayabilir. Wi-Fi 6 cihazları da daha güvenli bağlantıları destekliyor.

Uyarlayıcı 2021’in ikinci çeyreğinde 100 dolara satışa sunulacak.

D-Link hem iki yeni Wi-Fi’yi duyuruyor Her ikisi de biraz hava temizleyiciye benzer 6 ağ yönlendirici. Daha yüksek son model olan AI M32, 3,2 Gbps’ye değin hızlar taahhüt eden çift bantlı bir örgü sistemidir. Bunun aşağı, D-Link, takriben 1.800 Mbps’lik birleşik temas hızları sunması gereken DIR-LX1870’i tanıtıyor. AI M32, 2021’in üçüncü çeyreğinden itibaren 250 dolara satılacak; DIR-LX1870 anında 130 dolara piyasaya çıkıyor.

CES 2021’in bir parçası olarak bu hafta duyurulan fazla sayıda yönlendirici var. Bu yılki büyük yeni yükseltme, Wi-Fi 6E’yi destekleyen yönlendiriciler, heybetli bir yükseltme yayın yapabilecekleri mevcut hava dalgalarını dört katına çıkaran Wi-Fi’ye. Şimdiye kadar TP-Link ve Netgear, yeni teknolojiyi destekleyen üstteki düzey yönlendiricileri duyurdu.

Comments
To Top